Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Başbakanımdan özür diliyorum'

Giriş Tarihi: 4.2.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, İstanbul merkezli operasyon sonrası "Başbakan istifa etsin" diyen Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar'dan bu sözlerini düzeltmesini istedi. Milletvekilliği ve partisinden istifa etmekten vazgeçen Bayraktar, "Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum. Bu kelimenin yol arkadaşlarım ve aziz milletim tarafından maksadı aşan bir ifade olarak telakki edilmesini talep ediyorum" dedi. Bayraktar, Başbakan Erdoğan ile bir araya geldi. Bu görüşmenin ardından kulislere Bayraktar'ın istifadan vazgeçtiği, seçim bölgesine gidip AK Parti'nin Trabzon adayının kazanması için çalışacağı bilgileri yayıldı.

ERDOĞAN : PİŞMAN OLMASI LAZIM

Başbakan, Almanya'ya hareketinden önce Bayraktar ile görüşmesinin sorulması üzerine, "Görüşme yaptım. Ama benim ikna etme gibi gayretim söz konusu değil. Çünkü Erdoğan bey ikna edilecek bir kardeşimiz değil. Benimle 20-25 yıllık geçmişi olan bir arkadaşımız. Oradaki kullanmış olduğu yanlış ifadeyi düzeltmek onun görevidir. Onun için de ikna gayreti içine girmem gerekmez. Onun buradan pişman olması lazım" dedi.

BAYRAKTAR : DAVAMIN LİDERİ
Erdoğan'ın bu sözlerinden kısa bir süre sonra açıklama yapan Bayraktar şunları kaydetti: "Sayın Başbakanımız 40 yıldır benim davamın lideridir. 25 Aralık 2013'te yaptığım açıklamada, bu hususun altı çizilmiş ve Sayın Başbakanımızın da icranın başı olduğu zikredilmiştir. Bunun aksi bir durumun söz konusu olmadığını ifade etmek için maksadımı aşan bir şekilde 'istifa' kelimesi tarafımdan kullanılmıştır. Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum. Ayrıca benim kişisel tarihim, kullanmış olduğum bir kelime ile şekillendirilemez. Bu kelimenin yol arkadaşlarım ve aziz milletim tarafından maksadı aşan bir ifade olarak telakki edilmesini talep ediyorum." ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Başbakanımdan özür diliyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN