Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Süreç 7 Şubat MİT operasyonu ile başladı"

Başbakan Tayyip Erdoğan, Almanya'daki Türk derneklerinin temsilcileriyle yaptığı görüşmede, 17 Aralık operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 4.2.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, Almanya'daki Türk derneklerinin temsilcileriyle yaptığı görüşmede, 17 Aralık operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Her şey 7 Şubat 2012'deki MİT olayı ile başladı. Bu AK Parti'yi bitirmeye değil, devleti bitirmeye yönelik bir operasyon" dedi. Erdoğan, basına kapalı gerçekleşen toplantıda, gurbetçilerin sorularını yanıtladı. Edinilen bilgiyi göre Erdoğan, her şeyin 7 Şubat'ta MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın gözaltına alınmak istenmesiyle başladığını söyledi. Erdoğan, yurtiçinde kurgulanan ve yurtdışında da sıkça dile getirilen kendisi ile ilgili 'diktatör' yakıştırması ile ilgili olarak da, "Ben diktatörsem benim bakanımın çocuklarını nasıl evden alıyorlar?" ifadesini kullandı. Başbakan Erdoğan, kendisi ve Cumhurbaşkanı'nın bile yargılanabildiğini, ancak hakim ve savcılara dokunulamadığını belirterek, bununla ilgili yasal bir düzenleme yapılacağını söyledi. Erdoğan, gurbetçilere adli kolluk ile ilgili yeni bir düzenleme yapılacağını da anlattı.

'BU DİNİMİZE HAKARET'
Bazı cemaat üyelerinin Hazreti Muhammed'i rüyalarında gördükleri yönündeki sözlerini hatırlatan Erdoğan, "Peygamber Efendimiz bize 'twittleri iki katına çıkarın' dedi" açıklamalarına ise" Böyle bir şey olmaz. Bu dinimize hakarettir" yorumunda bulundu. Toplantıya katılan Alevi dernekleri ise Alman hükümetinin kendilerini Ali'siz Alevilik yapmaya zorlandığını ifade ettiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Süreç 7 Şubat MİT operasyonu ile başladı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN