Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TGTV: Vesayeti reddediyoruz

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV): Siyasete siyaset dışı müdahaleler hiçbir şekilde kabul edilemez. Vesayetin her türlüsü şiddetle reddedilmeli ve topyekün mücadele edilmelidir

Giriş Tarihi: 6.2.2014
Türkiye'de 17 Aralık operasyonları sonrasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Kurucular Kurulu, "Milli iradeyi mecrasından çıkartan tüm teşebbüsleri reddediyoruz" açıklaması yaptı. İstanbul merkezli TGTV Kurucular Kurulu'nun yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin, son 12 yıldır yakalamış olduğu istikrarla siyasi, ekonomik ve birçok sahada reform ve açılımlar gerçekleştirdiği hatırlatılarak, "Ülke içinde toplumsal barış ve huzur ortamı sağlanmıştır" denildi. Türkiye'nin bölge halklarının ümidi olduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: Geçmişiyle yüzleşen ve sürmekte olan çözüm süreciyle toplumsal güveni ve kaynaşmayı temin etmek adına önemli adımlar atan, hukuksuz yapılarla ve her türlü vesayetle mücadele eden; kendisi, komşuları ve müttefikleri için refah üreten Türkiye'nin, önce 'Gezi Hadiseleri'yle sonra da 17 Aralık'ta başlatılan operasyonlarla yeni bir kaos ve istikrarsızlık ortamına sürüklenmek istendiği açıkça görülmektedir.

TOPYEKÜN MÜCADELE

Demokratik sistem içerisinde siyaset kurumunun nasıl şekilleneceği ve hükümetlerin ve karar alma mekanizmalarının nasıl değiştirileceği belirlenmiştir. Siyasete siyaset dışı müdahaleler hiçbir şekilde kabul edilemez. Vesayetin her türlüsü şiddetle reddedilmeli ve vesayet teşebbüslerine karşı topyekün mücadele edilmelidir.

HÜKÜMETE DESTEK ÇAĞRISI

Son olayların ve bu olaylara sebep olanların karşısında sessiz ve tepkisiz kalmak, kabul edilebilecek bir tutum olamaz. Bu itibarla, üyelerimizi, ülkemizin kanaat önderlerini, idarecilerini, ilim adamlarını, sivil toplum kuruluşlarını; ülkemizin bağımsızlığına, barışına, istikrarına, seçilmiş hükümetine ve başbakanına destek vermeye davet ediyoruz. Kaynağı her ne olursa olsun, aktörleri her kim olursa olsun milli iradeyi mecrasından çıkartan tüm teşebbüsleri reddediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TGTV: Vesayeti reddediyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN