CHP'de Koçyiğit krizi

Balıkesir'de, 20 yılı aşkın süredir CHP'de siyaset yapan Bandırma İGM üyesi İsmet Koçyiğit, partisinden istifa etti.

Giriş Tarihi: 7.2.2014 12:08

Bugün İl Genel Meclisi toplantısına katılan Koçyiğit, İGM üyeliğinden istifa ettiğine dair dilekçeyi önce İGM Başkanlığına sundu, ardından partili arkadaşlarının ısrarlara dayanamayarak dilekçesini geri aldı. Koçyiğit, "Aktif siyaset hayatımı bitiriyorum" dedi.

Balıkesir İl Genel Meclisi toplantısında hareketli dakikalar yaşandı. Toplantı öncesinde İHA muhabirine açıklamada bulunan Koçyiğit, gördüğü lüzum üzerine 20 yılı aşkın süredir siyaset yaptığı CHP'den dün itibarı ile istifa ettiğini açıkladı. CHP Balıkesir İl Başkan Yardımcısı Mete Erol'a istifa dilekçesini verdiğini açıklayan İsmet Koçyiğit, "Uzun zamandır partim için çalışıyorum. Ben Bandırma Aksakallıyım. Benim köyüme, komşu köylerime seçim çalışması için gelip bir haber vermemek nedir? Ben kime ne yaptım? Ben bu yolda hayatımı harcadım. Ben 'kimse' değilim. Benim bırakma zamanım geldi. Aktif siyaset hayatımı bitiriyorum" diyerek isim vermeden CHP Bandırma Belediye Başkan adayı Dursun Mirza'yı eleştirdi.

"TARLADAN GELDİM TARLAMA DÖNÜYORUM"

CHP'li İsmet Koçyiğit, kendisinin köylü olduğunu, siyasete girmeden önce tarlada olduğunu söyledi. Siyaset hayatını sonlandırarak tekrar tarlaya döneceğini söyleyen Koçyiğit, "Beni bulunduğum yere halk getirdi. Bir günden bir güne 'ben aday olmak istiyorum' demedim. Benim siyasete girme amacım bir yerlere gelmek değil. Yaşadığım kırsal alandaki insanların hakkını savunmak istedim. Artık yoruldum, bırakmak istiyorum" dedi.

İGM Dinlenme Salonu'nda istifasını yazan İsmet Koçyiğit, ardından toplantıya katıldı. İGM Başkanı Ramazan Bahçavan'ın yanına giderek istifasını sunan Koçyiğit, meclis üyeleri için ayrılan koltuklar yerine basın için ayrılan alana giderek oturdu. Dilekçeyi okuyan Bahçavan'ın şaşkınlığı üzerine CHP'li meclis üyeleri Koçyiğit'in yanına gelerek olup biten hakkında bilgi aldı. Başta CHP İGM üyesi Selahattin Yay olmak üzere partililerin ısrarlarını geri çeviremeyen Koçyiğit, ardından İGM Başkanı Bahçavan'dan giderek istifa belgesini aldı. Koçyiğit'in istifa belgesini alan Selahattin Yay, dilekçeyi cebine koydu. Arkadaşlarının ısrarını kıramadığını söyleyen İsmet Koçyiğit, arkadaşları ile görüştükten sonra İGM'nin sonraki toplantılarında istifasını tekrar vereceğini kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de Koçyiğit krizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN