Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Paralel yapı soruşturması diye bir şey yok"

Giriş Tarihi: 10.2.2014 20:28 Güncelleme Tarihi: 10.2.2014 21:43

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonrası açıklamalarda bulundu.

Arınç İnternet Haber Portalı sitelerine Basın Kartı verileceğine dair açıklama yaptıktan sonra cuma günü Bursa'da Zaman Gazetesi muhabiri ile yaşadığı gerginliğin nedenini açıkladı.

"SAYGI DUYULMADI"

Arınç, "Ben cuma sabahı basın danışmanıma ilettim. Bugün gazeteci arkadaşlardan soru almayacağım üç-dört yerde konuşmama var. Gerekenleri orada söyleyeceğim. Onun dışında akşam bir televizyon programında mülakatım var. O yüzden konuşmayacağım dedim. Benim bu duruşuma karşı saygı duyulmadı. Otelin önüne barikat kuruldu ve ısrarla soru soruldu bende insanım sinirlendim." dedi.
İşte Bülent Arınç'ın açıklamalarından satırbaşları:

MAHİR ZEYNALOV KONUSU

- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç, Azerbaycan uyruklu bir gazete çalışanının sosyal medyada mesaj attığı gerekçesiyle sınır dışı edildiği iddialarına ilişkin, "31 Aralık tarihinde süresi bitmiş olması ve Türkiye'yi terk etmesi gerekmesine rağmen neredeyse 2 aya yakın bir süre Türkiye'de bulunmaya devam etmiş daha sonra cezasını vermek suretiyle yurt dışına çıkış yapmış. O sistemin içerisinde hükümeti suçlayacak veya 'sadece tweet attığı için sınır dışı ediyorsunuz' diyebilecek bize atfıkabil bir cürüm yoktur" dedi.
- O tweetleri kendini ülkeniz Cumhurbaşkanı için de atabilir misin?

PARALEL YAPIYA SORUŞTURMA İDDİASI

- Paralel yapı veya paralel devlet soruşturması diye bir şey söz konusu değildir. Siz bazı gazetelerin attığı manşetleri boşverin.
- MİT'e atfedilen bu yazı veya belgenin düzmece olduğunu ve bunun kurum içinden hazırlanıp sızdırıldığı MİT tarafından kabul edildi bu sahte belgenin oluşturulup dışarıya verilmesinin aslında bazı kişilerin Türkiye'yi nekadar zora soktuğu ortaya çıkıyor ve bunların temizlenmesinin nekadar önemli olduğu ortaya çıkıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Paralel yapı soruşturması diye bir şey yok"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN