Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İnternet suçunun önüne geçme yönteminiz arızalı'

Giriş Tarihi: 12.2.2014
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın dinlendiğini ispat eden ses kayıtlarını eleştirken, bu kayıtların özel hayata ilişkin olmadığını savundu. Bahçeli partisinin Meclis Grubu'nda şu mesajları verdi:
SES KAYITLARINA ELEŞTİRİ: "Bugün gündeme sızan tape ve ses kayıtlarının da mahkeme kararına binaen yapıldığı, özel hayatla ilgili olmayıp hepimizi ilgilendirdiği ortadadır. Başbakan'ın rahatsızlık duymasına lüzum yoktur. Şayet kamuoyuna servis edilen dinleme kayıtları, sızdırılan tapeler bizzat Başbakan'ın mahremiyetini ilgilendirmiş olsaydı, buna en başta biz karşı çıkar ve kararlıkla da lanetlerdik. Fakat kazın ayağı hiç de öyle değildir."
İNTERNET YASASI: "Hükümet, mahkeme kararı aranmaksızın doğrudan internete erişimin engellenmesi yetkisini almıştır. Elbette internet yoluyla işlenen suçların, yapılan hakaretlerin önüne geçmek önemli ve zorunlu bir ihtiyaçtır. Ne var ki izlenen yöntem arızalı ve kusurludur. Yasaların amacı, özgürlüğü kısmak veya kaldırmak değil, korumak ve genişletmek olmalıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İnternet suçunun önüne geçme yönteminiz arızalı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN