'Lekeleyemezsiniz'

Giriş Tarihi: 12.2.2014

Başbakan Erdoğan, ses kayıtları ile gündeme düşen iddiaları soran Zaman gazetesi muhabirine, "Başbakanı lekeleyemezsiniz. Ne gücünüz, ne evraklarınız yeter" dedi

BaşbakanTayyip Erdoğan, ses kayıtları ile birlikte gündeme düşen iddialara tek tek yanıt verdi. İddiaları soran Zaman gazetesi muhabirine tüm süreçlerin yargı içerisinde devam ettiğini vurgulayan Erdoğan, "Bununla ilgili Başbakanı lekeleyemezsiniz. Ne gücünüz, ne evraklarınız yeter" dedi. İspanya Başbakanı Rajoy ile birlikte düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Erdoğan, Zaman muhabirinin sorusu üzerine şunları söyledi:

* SİZİN İDDİALARINIZ: (Urla villaları iddiaları) İddia ediliyor ifadelerini bir kenara koy. "İddia ediyoruz" de. Çünkü bu iddialarının hepsinin altında patronlarınız var. Bu iddiaların hepsinin altında dışa bağlı olduğunuz yer var. Size nasıl komut ediyorsa ona göre hareket ediyorsunuz.

* İSPATLAYIN: Urla ile ilgili olay şahsımla alakalı değil. Hukukta bir kaide vardır. Müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Müddei kim, mensubu olduğun medya organı (Zaman gazetesi). Önce bu gazete iddiasını ispatla mükelleftir. O söylenen yer 35 yıl önce inşa edilmiş bir yer. Yargı sürecinde olan burayla ilgili şahsa niye yöneltmiyorsun da bana soruyorsun. Şahsımla bunun zerre kadar alakası yok. Senede 3-5 gün gittiğim, ailece görüştüğüm, çok sevdiğim dostumun evidir. Hazine arazisi değildir, onların kendi mülküdür. Bunu da bilmenizi isterim bunu da patronlarına söyle. Ama maalesef patronlarınız doğru konuşmamayı kendilerine meslek edindiğine göre, doğru konuşmamak üzere bu noktada bu ülkenin güvenilir insanlarına iftira et tutmasa da izi kalır anlayışı ile hareket ettikleri için aynı süreci devam ettirmektedirler. Oranın sahipleri 35 yıldır oraya sahiptir. Yaptıkları evleridir, köydür.

* EVRAKLARINIZ YETMEZ: Bunların hepsi yargı içerisinde devam eden süreçtir. Bununla ilgili Başbakanı lekeleyemezsiniz. Ne gücünüz, ne evraklarınız yeter.

* HAKARETLER İÇİN UYARDIM: (Habertürk'ü arama) Fas'tan aradım, evet. Sadece hatırlatmayı yaptım. Hatırlatmayı yaptığım şahıslarda altyazı ile alakalı olarak bize yapılan hakaretlerle ilgili yurtdışında olan bir başbakana yapılan hakaretlerle ilgili konuşmayı kendilerine söyledim. Sizin patronlarınıza da yeri gelmiş bu tür hakaretler yapılınca aramış hukukumuza da dayanarak "bak hakaretler yapılıyor, biz Fas'tayız demişizdir". Yapılan hakaretler sıradan hakaretler değildi.

* HAVUZ UYDURMANIZ: (SABAH-ATV için havuz iddiaları) Havuz diye bir ifade kullanıyorsunuz. Bunu ben de merak ettim sordum. Bunu siz uyduruyorsunuz. Burayla ilgili bu adımı atan firma sıradan bir firma değil. Hisselerini amcasına devrediyor. Bunun yanında 3. Havalimanındaki hisselerini de bu sizin havuza girenler diye ki ıslananlar değil, buraya da hisselerini satmak suretiyle medya dünyasına giriyor. Bunları patronlarına söyleyecek irade sende yok. Söylesen de netice alamazsın. Bu ara tamamı ile iftira üzerine bir dünya kurdular. Bu ara rüyalara da iltifat ediyorlar. Twitleri de iki katına artırmayı söylüyorlar. İki katına artırılması için de fetvayı da aldığına göre sen de uygulamaya devam et.

KAYITLARLA ESİR ALMIŞLAR
Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında paralel yapıya yüklendi. "Milli iradeyi paralel yapıya asla peşkeş çekmeyeceğiz" diye konuşan Erdoğan, şu mesajları verdi:

* KASETLER YOLUYLA DİZAYN: İnternet düzenlemesi paralel yapıyı, bu dinlemeleri, izlemeleri, ortam dinlemelerini, tüm bunları çökertmeye yöneliktir, niçin bunun yanında yer almıyorsunuz? Sizi kimin tehdit ettiğini, neyle tehdit ettiğini açıklayın. Kasetlerle siyasetin dizayn edilmesinin önüne geçiyoruz.

* BAYKAL KASETİNDE PARALEL YAPI VAR: CHP'nin ve MHP'nin iradesine bu süreçte çok açık bir şekilde ipotek konulmuştur. Gizli görüntü kayıtları, gizli ses kayıtları CHP'yi de MHP'yi de esir almıştır. CHP'nin gizli görüntü kayıtlarıyla nasıl şekillendiğini, Sayın Baykal'ın nasıl gönderildiğini tüm millet açık bir şekilde gördü. Bu oyunun arkasında da paralel yapı vardı.

* HODRİ MEYDAN: CHP ve MHP bu paralel yapının oyuncağı haline gelebilir ama biz gelmedik, gelmeyeceğiz. Hodri meydan. Ellerinden geleni yapsınlar. Ellerinde hangi kirli araç varsa buyursunlar kullansınlar.

* ÖRGÜT LİDERİ: Örgütün lideri Amerika'dan izlenme bilgisinin kendisine ulaştığını, bunu engellediğini itiraf ediyor. Şu ana kadar bizim dışımızda bir tane genel başkan da çıkıp, bunun hesabını sormadı. Çünkü onların da CD'leri var, kasetleri var ellerinde. Bir tane savcı da çıkıp soruşturma açmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Lekeleyemezsiniz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN