Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'CHP dizayn ediliyor' dedi istifa etti

Antalya'da CHP'den yeniden aday gösterilmeyen Muratpaşa Belediye Başkanı Süleyman Evcilmen, partisinden istifa ettiğini açıkladı. İstifasının ardından yaptığı yazılı açıklamada "Rozetini gururla taşıdığım partimden son günlerde hiç hak etmediğim gelişmeler karşısında istifa etmek zorunda bırakıldım" diyen Evcilmen, düzenlediği basın toplantısında ise CHP'de son dönemde yaşanan gelişmeleri sert bir dille eleştirdi. Partide Atatürkçü ve Cumhuriyetçi kadroların tasfiye edildiğini savunan Evcilmen, "Ne yazık ki CHP yeniden dizayn ediliyor, bu dizayn içinde bana yer olmadığını gördüm ve istifamı verdim" ifadelerini kullandı. CHP İl Başkanı Devrim Kök'ün Genel Başkandan aldığı talimatla kendisini yeniden Muratpaşa Belediye Başkan adayı olarak açıkladığını, CHP'nin üst düzey yöneticilerinin "yolunuz açık olsun" dediğini ve 1,5 ay kadar önce de kendisinden seçim kampanyasına başlaması istenildiğini kaydeden Evcilmen, "Ama 9 Şubat'ta her şey değişiyor, bize verilen sözler unutuluyor ve bir başka arkadaşımızın ismi MYK'dan çıkıyor, bu, kabul edilebilir bir davranış biçimi değil" diye konuştu. Dışarıdan aday adaylığı başvuru olmayan bir kişinin ilan edildiğini, şimdi onun da çekildiğini duyduğunu kaydeden Evcilmen, "Bunlar çok şık değil, bunlar alaturka, bunları kabul etmek mümkün değil" değerlendirmesinde bulundu. Evcilmen yeni partisinin büyük ihtimalle DSP olacağını söyledi. CHP İl Başkanı Devrim Kök'ün adaylığını nasıl değerlendirdiğinin sorulması üzerine Evcilmen, Kök'e eleştirilerde bulunarak "Bir fırsatçı anlayışla buraya aday olmayı ne yazık ki içine sindirdi. Aday olan bayan arkadaşımızın da önünü kesmek için bir takım girişimlerde bulundu" dedi. Bu arada Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan ise, partiden istifasını geri çektiğini belirterek, "Benim istifam lokal bir istifaydı, tepki göstermek amacıyla yapılmıştı" dedi. CHP'nin Muratpaşa'da Evcilmen yerine İl Kadın Kolları Başkanı Sultan Yeğen'i göstermesi bazı partililerin tepkisini çekmiş ve bir grup partili il binası önünde protesto eylemi yapmıştı.

Edirne'de aday adayları rest çekti
CHP'de Edirne Belediye Başkanlığı'na Edirne Milletvekili Recep Gürkan'ın aday gösterilmesine teşkilattan tepkiler sürüyor. Belediye meclis üyeliği için aday adayı olan 74 kişiden 53'ü "Gürkan'la çalışmak istemiyoruz" diyerek isimlerini geri çekti. CHP Merkez İlçe Başkanı Harika Türkay da istifa etti. Yeniden aday gösterilmeyen Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de, "Edirne cumhuriyetin kalesi. Aslan gibi dik dik duran bir kale ama CHP'nin kalesi değil" dedi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun partiyi Mustafa Sarıgül'e teslim ettiğini ve Sarıgül'ü yavaş yavaş genel başkanlığa hazırladıklarını ifade etti.

Ateş Ünal Erzen CHP'den istifa etti
CHP'de bir deprem de Bakırköy'de yaşandı. Yeniden aday gösterilmeyen Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, partisinden istifa etti. Herhangi bir partiyle görüşmesinin söz konusu olmadığını belirten Erzen, "Her partiden, görüşten arkadaşımız aradı. Siyasete devam edip etmememe ailem, Bakırköy halkı ve arkadaşlarımla birlikte karar vereceğiz" dedi. Kadıköy'deki kriz de derinleşiyor. Yeniden aday gösterilmemesine tepki gösteren Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, "Farklı partilere mensup arkadaşlar aradılar. Herhangi bir partiyle, yöneticisiyle görüşmüş değilim. Aday olmamam durumunda başka bir partiden adaylığıma ise sonra karar vereceğim" dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Öztürk yerine Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'e adaylık teklifinde bulunduğu belirtildi. Ancak Tekin'in teklife soğuk baktığı öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'CHP dizayn ediliyor' dedi istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN