CHP'de kriz büyüyor!

CHP İzmir’de yaşanan kriz derinleşiyor. 7 Milletvekili CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek krize el koymasını ve bazı adayların değiştirilmesini istediler. İzmir büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun apar topar Ankara’ya acil koduyla çağrılmasında tepkilerle birlikte bu görüşmelerinde etkili olduğu belirtiliyor.

Giriş Tarihi: 14.2.2014 16:55
Birgül Ayman Güler, Mehmet Ali Susam, Erdal Aksünger, Aytun Çıray, Rahmi Aşkın Türeli ve Güldal Mumcu'dan oluşan milletvekili heyetine rahatsızlığı nedeniyle Musa Çam katılamadı. Vekillerin görüşmede bazı adaylara İzmir kamuoyu ve parti örgütünden gelen tepkileri Kılıçdaroğlu'na anlattığı ve ilçelerin yeniden değerlendirilmesini istedikleri öğrenildi.

Adayların belirlenmesinden sonra kahvaltıda buluşan ve durum değerlendirmesi yapan vekiller, daha sonra CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kapısını çaldı. Kocaoğlu'nun tüm anketlerde önde çıkan ve halkın desteğini alan başkanları dahi listeye aldırmadığını kaydeden vekillerin "İzmir'in vicdanı kanıyor. Adaylar Kocaoğlu ve çevresindeki dar bir ekibin isteklerine göre şekillendi. Bazı ilçelerde seçimi kaybetme riski çok yüksek. Lütfen alınan kararları gözden geçirin" ricasında bulundu. Vekillerin taleplerini not alan Kılıçdaroğlu, İzmir dosyasının yeniden incelenmesi için iki MYK üyesini görevlendireceği sözünü verdiği iddia adildi.

Kaynak: Star
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de kriz büyüyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN