Paralel yapının kafayı taktığı polis 5'inci kez akıllı çıktı

4 bin kişinin fişlendiğini ortaya çıkardıktan sonra hayatı kararan eski polis Fatih Kutbay'ın yeni testleri de normal çıktı. Kutbay, "Fişlemeleri askerin değil polisteki paralel yapının hazırladığı ortaya çıkar, incelensin" dedi

Giriş Tarihi: 14.2.2014
Paralel yapının Erzincan Emniyet Müdürlüğü'ndeki fişlemelerini belgeleyen polis memuru Fatih Kutbay'ın akıl sağlığının tespiti için yatırıldığı Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ndeki testleri 5'inci kez sağlam çıktı. "Beni deli yapamazsınız" diyen Kutbay, "Takipsizlik kararı vererek kapatılan fişleme dosyasını tekrar inceleyip dava açarlarsa, Ergenekon ve Poyrazköy gibi davalarda çıkan fişleme dosyalarının, emniyetlerde paralel yapı tarafından hazırlandığı ortaya çıkar" diye konuştu. Erzincan Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaptığı sırada emniyetin bilgisayarından 4 bin kişinin fişleme belgelerini kopyalayarak suç duyurusunda bulunduktan sonra hayatı kararan eski polis Kutbay, SABAH'a konuştuktan sonra Ankara'da gözaltına alınarak Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne yatırılmıştı. Kutbay, daha önce 4 kez "ruh sağlığı yerinde" raporu almasına rağmen,12 gün önce Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne tekrar sevk edildi.

"ZORLA DELİ YAPAMAZSINIZ"
Hastanede Rorschach, Minnesota ve IQ testlerine tabi tutulduğunu söyleyen eski polis Kutbay, "Testlerimin hepsinde akıl sağlığım normal çıktı. 'Acaba niye akıllı çıktı' derler gibi, bir de nöroloji servisine göndererek beynimi kontrol ettiler. O da normal çıktı. 2 defa heyete çıktım. Akıllı olduğuma 5. kez karar vererek beni taburcu ettiler. IQ seviyem 120 çıktı. Daha önceki kontrolde 146 çıkmıştı. Benim akıl sağlığım yerinde. Zorla beni deli yapamazsınız" dedi.

"TEKRAR DAVA AÇILSIN"
Erzincan'da 6 ay görevde kaldığını belirten Kutbay, "Bugün benim tekrar akıl sağlığımın yerinde olduğu ispatlandı. Takipsizlik kararı vererek kapatılan fişleme dosyasını tekrar inceleyip dava açarlarsa, Ergenekon ve Poyrazköy gibi davalarda çıkan fişleme dosyalarının, emniyetlerdeki paralel yapı tarafından hazırlandığı ortaya çıkacaktır. Delillerde çıkan fişlemeler asker tarafından değil, polisteki paralel yapı tarafından yapılmıştır. Dosya tekrar incelenmeli" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapının kafayı taktığı polis 5'inci kez akıllı çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN