Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Hadislerden sonra rüya uyduruyorlar'

Hz. Muhammed'in dizi ve tweetlerde yer almasına din adamları tepki gösterdi. İlahiyatçılar, "Eskiden Peygamberimize atfen hadis uydururlardı şimdi de rüyalar uyduruluyor" dedi

Fethullah Gülen'in "Hz. Muhammed Türkçe Olimpiyatları'na geldi" şeklindeki açıklamalarından sonra telefon görüşmelerine yansıyan "Peygamberimizin buyurduğu gibi Tweetleri ikiye katlayın" sözleri de kamuoyunda tartışma yarattı. Samanyolu kanalında yayınlanan Şefkat Tepe dizisinde Hz. Muhammed'in gökten inişinin gösterilmesi ve Peygambere kamyon kullandırılmasıyla da tepkiler büyüdü. İlahiyatçı ve yazarlar, cemaatin kendi tabanına "Hz. Muhammed bizimle beraber" mesajını vermesine ateş püskürdü.

"HZ. PEYGAMBER TWEETLERİ İKİYE KATLAYIN DER Mİ?"


Akabe Vakfı Fahri Başkanı İlahiyatçı-Yazar Mustafa İslamoğlu:
Peygamberimiz statta konsere geldi! deniliyor. Peki niye geldi? 'Konser dinlemeye, şarkı türkü dinlemeye' diyorlar. O günlerde iyi hatırlıyorum 900 Müslümanı Arakan'da diri diri yaktılar. Şöyle bir senaryo yazalım. Diyelim Arakanlı Müslümanlar Peygamber'den yardım istedi ve 'Neredesin Ya Resulallah, yetiş' dedi. Geldi biri 'Peygamberimiz meşgul, konsere gitti, şu anda müsait değil, daha mühim bir işi var, konser dinliyor' dedi. Böyle bir şeyi düşünebiliyor musunuz? O günlerde de Gazze ateş üstündeydi. Suriye o günlerde yanıyordu. O günlerde Fethullah Gülen'in tabiriyle tweetleri ikiye katlama emri ile meşguldü peygamberimiz! Ama Suriye'de Yermuk kampında çocuklar, anneler açlıktan ölüyordu. Haşa! Oraya vakit bulamıyor olsa gerek! Gazze'ye vakit bulamıyor olsa gerek. Hakikatle insanların arasına duvar örer de insanları her türlü spekülasyona açık hale getirirseniz, imanları her türlü istismara açık hale getirirseniz, o imanları birileri istismar eder. Onun için biri çıkar rüyamda Hz. Peygamberi gördüm şunu yapıyordu, şunu emrediyordu der. Sen biliyor musun Kuran'da her peygamberin vahyine şeytanın müdahale etmek istediğini söyleyen ayet var. Peygamberin vahyine müdahale etmek isteyecek olan şeytan, senin hocana, senin müridine, senin şeyhine müdahale etmeyecek öyle mi? Var mı daha ötesi bunun!

ARKADAŞINA GÖNDER
'Hadislerden sonra rüya uyduruyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN