Mesnetsiz suçlama ile yıpratma operasyonu'

Avukatı Ahmet Özel, Bilal Erdoğan'a yönelik mesnetsiz suçlamalarla, hukukun en temel değerlerinin siyasi amaçlar için çiğnendiğini kaydetti

Giriş Tarihi: 15.2.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, 17 Aralık operasyonunun ardından hakkında başlatılan karalama kampanyasına avukatı Ahmet Özel aracılığıyla yanıt verdi. Özel'in yazılı açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
TÜM İDDİALARA CEVAP: Müvekkilim Sayın Bilal Erdoğan, 5 Şubat 2014'te soruşturmayla ilgili ifadesini vermiştir. Tüm iddiaları ayrıntılı olarak cevaplandırmıştır.
KEYFİ DEĞERLENDİRMELER: İsnat edilen suçlamalar, tamamen soyut iddia ve yorumlardan ibarettir. Müvekkilimin sıradan telefon görüşmeleri kaydedilmiş, elde edilen tapeler keyfi şekilde yorumlanmıştır. Aynı şekilde belli zamanlarda çekilen fotoğrafları, bir suç isnadı gayesiyle son derece keyfi değerlendirmeye tabi tutulmuştur.
AMAÇ YIPRATMAK: Müvekkilimin haberinin olmadığı, üçüncü şahısların telefon konuşmaları da aynı şekilde müvekkilim üzerinde bir suç şüphesi oluşturmak için kullanılmıştır. Sayın Bilal Erdoğan, kimliği nedeniyle, siyasete yönelik bir yıpratma operasyonunda algı oluşturmak için mesnetsiz suçlamalara muhatap kalmıştır.
HUKUK ÇİĞNENDİ: Müvekkilimi karalamak ve şüphe altında bırakmak suretiyle kamuoyu algısı oluşturularak siyasi bir sonuç elde edilmek istenmiş, bu amaç doğrultusunda da hukukun en temel ilkeleri çiğnenmiştir. Müvekkilim üzerinden kara bir propaganda yürütülmüş ve daha ilk andan itibaren kimi medyada suçlu olduğu hükmü verilerek, adeta infaz aşamasına geçilmiştir.
ÖZGÜRLÜKLERE SALDIRI: Ortada somut hiçbir delil, suç isnadı yokken, illegal şekilde yayınlanan tapelerden yola çıkarak, Sayın Bilal Erdoğan'ın mahkum edilmeye, linç edilmeye çalışılması, hukuka, insani değerlere, en temel insan hak ve özgürlüklerine yapılmış açık bir saldırıdır. Müvekkilim Sayın Bilal Erdoğan'ın masumiyetinin en kısa zamanda ortaya çıkması için hukuk mücadelemizi de kararlılıkla sürdüreceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mesnetsiz suçlama ile yıpratma operasyonu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN