Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Tarih sizi affetmeyecek"

Giriş Tarihi: 15.2.2014 14:50 Güncelleme Tarihi: 15.2.2014 16:33
Türkiye'nin ilk metro geçiş köprüsü olan Haliç Metro Köprüsü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açıldı.

Açılışta konuşan Başbakan gündemdeki konulara ilişkin çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Gezi olayları sırasında Kabataş'ta yaşananlara ilişkin sözlerini yineleyen Erdoğan, "Başörtülülere saldırılarda bulundular. Camilerimize saygısızlık yaptılar. Kabataş'ta yavrusu ile beraber bir kızımıza yapılan saldırı ile alakalı onun üzerinden oynamaya başladılar. O günden bu güne sesleri çıkmayanlar şimdi, 'Öyle değil böyle' diyerek yalanlamaya kalkıyorlar. Yazık yazık. Medya dünyasında amiral diye geçinenlere söyleniyorum. Hele bugün attıkları başlığı kendilerine hatırlatıyorum. Bunun altında da boğulacaksınız. Sizler adli tıp raporlarını nereye saklayacaksınız, nerenize koyacaksınız? Bütün görüntüleri koyun bir kenara adli tıp raporundan bahsediyorum.

ERDOĞAN: ADLİ TIP RAPORLARINI NERENİZE SOKACAKSINIZ

Bunların hayatı yalan üzerine inşa edilmiştir. Haziran üzerinde 8 ay geçti. 8 ay şimdi kendilerine göre yeni yeni senaryolar hazırlıyorlar. O hanımefendi ile çocuğu konusunda yeni bir hazırlığın içine girdiler. Bunları yutturamazsınız. Benim milletim bunu yutmaz. Her şey ortada. O zaman savcının bütün tespitleri ortada, adli tıp raporu ortada. Şimdi siz bunu tersine çevirmek istiyorsunuz. Niye altında boğuldunuz. Şimdi bundan kurtulmak istiyorsunuz. Tarih şimdi bu yalan yanlış senaryonun yanında yer alan medyayı da affetmeyecek ifadelerini kullandı.

BAŞBAKAN'IN BAHSETTİĞİ DEVELİOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI


"BAŞÖRTÜLÜ KIZLARIMIZA SALDIRANLARLA PARALEL YAPI BİRLİKTE HAREKET EDİYOR"
Gezi olayları ve 17 Aralık operasyonu arasında benzerlik olduğunun altını çizen Başbakan Erdoğan, "Türkiye ekonomisine zarar vermek istediler. Oradan sonuç alamayınca 17 Aralık darbe girişimi ile kirli hedeflerine yürümek istediler. Gezi olayları ile 17 Aralık darbe girişimi aynı siyaset mühendislerini girişimidir. Her iki olayda da perde arkasında aynı karanlık yüzler görev aldılar. Roller değişse de senaryolar değişse de her ikisi de Türkiye'yi milli iradeyi hedef aldı. İşte şu anda olanları görüyorsunuz. Elinde bira şişesiyle başörtülü kızlarımıza saldıranlarla, o malum paralel yapı birlikte hareke ediyor. Dün biliyorsunuz birileri en zor zamanlarda başörtüsüne 'teferruattır' diyordu. Bugün de işte o başörtüsü düşmanlarının değirmenine su taşıyorlar. Bu milletin hangi milli değeri varsa ona düşmanlık sergiliyor, hangi manevi değeri varsa istismar etme mücadelesi veriyorlar. Her ne yaparsa yapsınlar bu figüranlara ve arkalarındaki karanlık odaklara geçit vermeyeceğiz. Bu ülke büyümeye devam edecek ifadelerini kullandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Tarih sizi affetmeyecek"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN