Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kabataş'ta taciz medyada linç!

Giriş Tarihi: 16.2.2014

Gezi olayları sırasında, Kabataş'ta bebeğiyle saldırıya uğrayan ve bunu Adli Tıp raporuyla belgeleyen Zehra Develioğlu: Taciz edildim, şimdi de medya linç ediyor

Gezi Parkı olayları sırasında İstanbul Kabataş'ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddiası sonrası Adli Tıp Kurumu'ndan aldığı raporla savcılığa suç duyurusunda bulunan Zehra Develioğlu, bir televizyon kanalında yayımlanan görüntülerle 'algı operasyonu' oluşturulduğunu söyledi. Perşembe günü Kanal D'de yayımlanan 2 dakikalık görüntülerle, kendisi hakkında karalama kampanyası başlatıldığını ifade eden Develioğlu, "Süreç, medyada öyle bir hale ulaştı ki sanki böyle bir olay yaşanmamış, bir kadın darp edilmemiş, bir çocuk bundan zarar görmemiş gibi yansıtılıyor" dedi. Süreçte kendisine çifte acı yaşatıldığını belirten Develioğlu, "Hakkımda suçlamalar yapıldı ve ben kendimi savunmak durumunda kaldım. O görüntüleri ilahi bir kamera olup tepeden kaydetse bile inanmayacaklardır" şeklinde konuştu.

'GÖRÜNTÜ BELLİ BELİRSİZ'
Haberlerin verilişinin ve kullanılan ifadelerin bir algı çabası ile hazırlandığını söyleyen Develioğlu'nun avukatı Abdurrahman Kayapınar ise belli medya gruplarının algı oluşturma çabası içinde olduğunu belirterek, "Sanki bu olay yaşanmamış, bu görüntüler de bunu ispatlıyor gibi kullanıldı. Olay, somut olarak doktor raporuyla ispatlanmıştır" dedi.

BAŞÖRTÜSÜNE SAYGISI YOK
Fethullah Gülen örgütünün yayın organı Zaman gazetesi, kendisini var eden camiaya düşmanlıkta sınır tanımıyor. 17 Aralık operasyonundan bu yana Türkiye'ye ve hükümete zarar verme yarışına giren güçlerle ittifak yapan Zaman, şimdi de Gezi olayları sırasında başörtülü olduğu için iğrenç bir saldırıya uğrayan Zehra Develioğlu'nu "Yalancı" gibi gösterme gayreti içine girdi. Zehra Develioğlu üzerinden Başbakan Erdoğan'ı açığa düşürmek amacıyla Fethullah Gülen örgütü tarafından servis edilen görüntüler ise soru işaretleriyle dolu. Dün 'Kabataş muamması' başlığıyla manşetten verdiği haberde yıllardır başörtüsü düşmanlığı yapan medya organlarının ağzıyla konuşan Zaman, haberde, "Başörtülü kadına saldırı olayıyla ilgili ortaya çıkan kamera görüntülerine göre, 10-15 kişi kadının yanında 30 saniye duraklayarak uzaklaşıyor. Aylarca konuşulan bu olaya ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri, iddiaların neredeyse tamamının asılsız olduğunu ortaya koydu" ifadelerine yer verdi.

GÖRÜNTÜLERİN DEVAMI VAR
SABAH'a konuşan ancak adının açıklanmasını istemeyen bir polis yetkilisi, soruşturma dosyasında, olay yerini daha net şekilde gösteren bir kamera görüntüsünün daha bulunduğunu açıkladı. Zehra Develioğlu ile 6 aylık bebeğinin maruz kaldığı saldırıyla ilgili soruşturmayı başlatan savcı Rasim Işıkaltın da yayımlanan görüntülerin, darp olayı öncesine denk gelen görüntüler olduğunu söyledi.

DARP İZLERİ RAPORDA
Saldırıdan sonra İstanbul Adli Tıp Şube Müdürlüğünün Zehra Develioğlu adına düzenlediği raporda, sağ diz üst iç kısımda 3 adet 1.5 santimetre çapında, iç alt kısımda 1 adet 1 santimetre çapında ve sol diz üst dış kısımda 1 adet 1.5 santimetre çapında koyu mor renkli ekimozlar olduğu belirtildi. Bebek Zeynep Develioğlu'nun raporunda ise sağ kruris iç altı kısımda 3 adet 0.2 santimetre sıyrık olduğu ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kabataş'ta taciz medyada linç!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN