Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emrolunduğun gibi dosdoğru ol

İlk kez SABAH'a konuşan 'Nur' talebesi Sıddık Şeyhanzade: Gülen'e 'Emrolunduğun gibi dosdoğru ol' ayetine uymayı tavsiye ediyorum

Giriş Tarihi: 17.2.2014
Nurculuk hareketine bağlı Med-Zehra Grubu'nun ağabeyi Sıddık Şeyhanzade, 17 Aralık operasyonu, paralel devlet ve siyaset-vesayet kavgası konularında ilk kez SABAH'a konuştu. Fethullah Gülen ile on yıl birlikte çalışan Şeyhanzade, Gülen Cemaati'nin Nurculuk hareketinin bir kolu olarak kabul edilemeyeceğini savunarak şöyle konuştu:

'DÜŞMANCA TAVRINDAN VAZGEÇ'
"17 Aralık siyasete müdahale süreci müspet değil. Bu mesele hükümeti yıpratma meselesine dönüştürülmemeliydi. Gülen cemaatinin düşmanca tavırlarından vazgeçmesi gerekiyor. Gülen'e 'Emrolunduğun gibi dosdoğru ol' ayetine uymayı tavsiye ediyorum. Tavsiyem, harici düşmanlara karşı ittifak etmektir. Fethullah Gülen grubunun, geçmişte kendine düşmanlık edenlere dostane ilişkiler geliştirirken ne yazık ki kendine fikren ve zikren en yakın olan bir harekete veya partiye düşmanca bir tavır göstermiş olması düşündürücüdür. Şahısların kendini kanun yerine koyması doğru değil."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emrolunduğun gibi dosdoğru ol
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN