Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son çeteyle mücadele

Giriş Tarihi: 19.2.2014

Devletteki paralel yapının elindeki güç gidiyor diye çılgına döndüğünü belirten Erdoğan "Bu çete de tarihe karıştığında, inanın demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Son çete ile mücadele ediyoruz. "Bu çete de tarihe karıştığında, bu paralel yapı da çöktüğünde demokrasi önünde engel kalmayacak" dedi. AK Parti Meclis Grup toplantısında, devlet içindeki paralel yapı ve destekçilerine yüklenen Başbakan Tayyip Erdoğan, son çeteyle mücedele ettiklerini söyledi. Erdoğan, şu mesajları verdi:
ÇÖZÜM SÜRECİ HEDEFTE: Doğu'da, Güneydoğu'da hayatlar İklim, atmosfer tamamen değişti. Türkiye'de demokratikleşmenin önündeki en büyük engel, çeteler, mafyatik yapılar, cuntalar olmuştur. Hükümetler kurmuşlardır, hükümetler indirmişlerdir. 11 yıl boyunca çetelerle mücadelemizde sağladığımız başarı oranında demokratik hamleler gerçekleştirdik. Şimdi artık son çeteyle mücadele ediyoruz. Bu çete de tarihe karıştığında, bu paralel yapı da çöktüğünde inanın demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak.
PATRONLARI BİR: Gezicilerle paralel örgütün patronu bir. Bunlar zaten ezelden kardeştirler. Şimdi de dayanışma içinde millete karşı, milli iradeye karşı birlikte operasyon yürütüyorlar. Biz bunları 28 Şubat'taki manşetlerinden, ihanetlerinden tanırız. Manşetlerin dediği değil milletin dediği olur.
17 ARALIK ÇÖKMÜŞTÜR: 17 Aralık darbe girişimi tam anlamıyla çökmüştür geri tepmiştir. CHP ve MHP'nin paralel örgütün maşası haline gelmesi bu partilerin tabanını rahatsız ediyor. CHP, MHP ve Gezicilerle paralel örgüt ittifakı bu partilerin tabanını AK Parti'ye taşıyacaktır.
BİRLİKTE 'AMİN' DERSİNİZ: Yayınlanması yasa dışı olan ses kayıtlarını milletvekillerine dinletiyor. Madem ahlaksızlık, kuralsızlık bu boyutlara kadar ulaştı, buradan bir çağrı yapıyorum, CHP eski Genel Başkanı ile ilgili internete verilen, bizim engellediğimiz o görüntüleri de yayınlayın. Eğer cesaretiniz varsa, patronunuzun ananaslı, tespihli, Ugandalı ses kayıtlarını da yayınlayın. Hakimlere, savcılara verilen ihanet talimatlarını yayınlayın. Hatta açın o beddua görüntülerini hocanız beddua etsin siz de salondan CHP'liler olarak hep birlikte 'amin' deyin.
ÇILGINA DÖNDÜNÜZ: Baktım şöyle bir karikatür var malum medyada: İşe alımda ya da memur alımında jüri karşısında imtihana girecek olan güya üç tane önünde kendilerine göre AK Parti kartı koymuşlar. Siz paralel devleti oluştururken sizin zihniyetinizde olmayan kimseyi devlete almak istemediniz. Şimdi elinizden bu güç, kuvvet gidiyor diye çılgına döndünüz. Onun için şimdi bu kadar bağırıp çağırıyorsunuz. İşiniz de bundan dolayı sadece bedduaya kaldı. Biz bedduayla değil duayla yürüyoruz.
İNSANLIĞINIZ ÖLDÜ MÜ?: O malum gazeteler, televizyonlar, aynı yerden emir ve talimat alarak, aynı cümlelerle, aynı manşetlerle genç bir kadın üzerinden linç kampanyası başlatıyor. Allah aşkına, sizin insanlığınız öldü mü? Bundan sonra her tecavüze uğrayan kadın bunları ikna etmek için elinde görüntü kaydıyla mı dolaşacak? Eğer o kadıncağız başörtülü olmasaydı bu linç olur muydu? ANKARA

'Arkadaşımın çocuklarının başına geldi'

İNTERNET YAYGARASI KOPARANLAR: Bir kısım medyada, 'internete sansür' getiriyor diye yaygara koparanlar var. Bu medyanın İstanbul'da, plazalarda attığı manşetlerle Anadolu'da, Trakya'da milletin gördüğü, yaşadığı birbirini tutmuyor. İnternete sansür gelmiyor, özgürlük kısıtlanmıyor. Sadece ahlaksızlığa, şantaja, tehdide karşı tedbir alınıyor. Neşter, doktorun elinde hayat kurtarır ama katilin elinde can alır.
KORKUYLA AĞLIYORLAR: Arkadaşımın çocuklarının başına geldi. 12-13 yaşlarında iki çocuk, evlerindeki bilgisayarda internette gezinirken karşılarına bir ekran görüntüsü çıkıyor. Ekran görüntüsünde çocuklardan birinin resmi var. Sizi tanıyor, biliyoruz, adresiniz elimizde biz jandarma, polisiz' diyerek çocuklardan verilen hesaba para yatırmaları isteniyor. Bizim arkadaşımızın çocukları korkuyla ağlayarak babalarını arıyorlar, babaları çocukları teskin ediyor. Bu, internette yapılan belki de en basit dolandırıcılık şeklidir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son çeteyle mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN