Vali'den hüzünlü veda

Vali Pek: "Biz bugüne kadar hiç beklenti içerisinde olmadık ve olmamız da söz konusu değildi. Hangi mekanda olursa olsun bulunduğumuz yerde hizmet etmeyi kendimize prensip ettik"

Giriş Tarihi: 19.2.2014 22:09
Bir düğün salonunda düzenlenen veda yemeğinde konuşan Vali Pek, bugüne kadar birçok yerde konuşma yaptığını ama hiçbir konuşmasında bu kadar zorlanmadığını söyledi.

Verilen görevlerin yapıldığını ve zamanı geldiğinde ise gidildiğini belirten Pek, "İnsanlar için zahmet çekme, onlar için bir şeyler yapabilme elbette yapılacakların en güzelidir. Bir büyüğümüzün söylediği söz her zaman kulaktadır. Halka hizmet, hakka hizmettir. Biz bugüne kadar hiç beklenti içerisinde olmadık ve olmamız da söz konusu değildi. Hangi mekanda olursa olsun bulunduğumuz yerde hizmet etmeyi kendimize prensip ettik" diye konuştu.

Iğdır'ın uç bir yerde yer olduğunu ve bu uç yerin kendine göre fayda ve zararlarının bulunduğunu ifade eden Pek, şöyle devam etti:

"Bu uç yerde Türkiye'nin belki sahip olduğu imkanlar, kabiliyetler veya sahip olduğu gelişmişliklerin tam da yansıması söz konusu olmayabilir. Bu az fakat son derece önemli kıt imkanlarla da olsa bu imkanları halkımıza hizmet götürmek için kullanabiliriz. Biz bu imkanlarla insanlarımıza nasıl hizmet götürebiliriz, nasıl ulaşabiliriz diye düşündük ve hep bunun derdinde olduk. Bu insanların durumu farklıydı, gerçekten farklıydı. Yiyecek ekmeği olmayan insanlar var, içecek suyu olmayan insanlar var. Biz çoğunun farkında değiliz. Halk toplantılarında bazen kendi imkanlarımla bir şeyler yapmaya çalıştım. Öyle insanlar vardı ki, gelip 'Evime iki torba un alın' diyenler bile vardı. Her şeyimizi bu insanlarla paylaşmak zorundayız. Biz görev süremiz boyunca hep insanlarımızın yanında olmaya çalıştık."

Konuşma yaptığı sırada göz yaşlarını tutamayan Pek, göründüğü kadar sert olamadığını kaydetti. Kentte 19 ay görev yaptığını hatırlatan ve elinden geldiğince vatandaşlara hizmet etmeye çalıştığını anlatan Pek, şunları söyledi:

"Bulunduğumuz yere biraz katkı sağlayabilir miyiz, onun derdine düştük. Ama şunu net olarak söyleyebilirim ki, hiç kimse tek başına bir şey değildir. Çok akılla hareket etmek lazım. Beraber çalıştığım arkadaşlarımın desteği gözardı edilemez. Burada bir şey yaptıysak onu beraber yaptık. Eğer bugün Iğdır'da güzel şeyler oluyorsa ve olacaksa bunu hep birlikte yaptık. Iğdır farklı bir yer. İnançlarıyla, etnik yapısıyla farklı bir yerdir. Ama bunların hiçbiri kardeşçe yaşamaya engel değildir."

Yerel seçimlere az bir sürenin kaldığına da değinen Pek, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bugün Iğdır'da herkes kendi seçim müziğini çaldırıyor. Herkes kendi düşüncesini dile getiriyor. Kim seçilirse seçilsin, kim gelirse gelsin, yeter ki Iğdır'a hizmet etsin. Yeter ki birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edilsin. Ama hiçbir beklentisi olmasın. Hizmette bir şeyler yapılırsa karşılığı beklenmemelidir. Ben 38 yıldır devletimizin hizmetindeyim. 15 yaşında polis kolejine girdiğimde hizmete başladım. Hep devletin içerisinde oldum. Hep ülkemin ve milletime hizmetin derdinde oldum. Başka hiçbir derdim olmadı. Sadece Allah'a kul olmak ve ülkeme hizmet etmek dışında bir derdim olmadı. Sadece verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalıştım ve yaptım. Ben her zaman arkadaşlarıma derim, bir gün beni bir kapının bekçisi yaparlarsa, ben her zaman o kapıya en iyi şekilde bekçilik yaparım."

Vali Pek'e konuşmasının ardından, kurum müdürleri tarafından çeşitli hediyeler takdim edildi.

Verilen veda yemeğine, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Ali Kalyoncu, İl Emniyet Yüksel Babal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Erdem Yılmaz, kaymakamlar, ve kurum müdürleri katıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali'den hüzünlü veda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN