Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emekli binbaşı çılgına döndü

Adana'da gece yarısı kendisini rahatsız eden sarhoştan şikayetçi olduğu için polis mekezine oradan da adli tıp birimine götürüldükten sonra polis tarafından evine götürülmeyen emekli binbaşı eşofmanlı olduğu için evine bu halde gidemeyeceğini söyleyerek çılgına döndü.

Giriş Tarihi: 20.2.2014 14:38
Edinilen bilgiye göre, olay, merkez Çukurova ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Emekli Binbaşı Hacı Abdurrahman Karaca (48) daha önce ortak iş yapan bir kişi gece saat 04.00'te Karaca'nın evinin önüne sarhoş bir halde gelerek Karaca'yı rahatsız etti. Bunun üzerine Karaca 155'i arayarak şikayetçi oldu. Gelen polis Karaca ve zanlıyı alarak polis merkezine geçti. Ancak zanlının ağzı burnu kan içinde olduğu için polis zanlıyı adlı tıp birimine götürerek rapor aldı. Bu arada rapordan gelen zanlı kendine gelerek kendisini darp edenin Karaca olduğunu ileri sürdü. Bunun üzerine polis bu şikayeti de değerlendirerek Karaca'yı da zanlı konumunda işlem yaptı. Gece olduğu için evinden eşofmanla gelen Karaca polis tarafından adlı tıp birimine götürülerek sağlık raporu alındı. Polis daha sonrada savcının kendisini serbest bıraktığını bildirdi. Karaca kendisinin aracı olmadığını bu halde dolmuşa binmek istemediğini belirterek polise, "Beni eve bırakır mısınız" dedi. Ancak polisin Çocuk Şube Müdürlüğü'ne evrak götürmesi gerektiği için Karaca'yı adlı tıp biriminde bırakıp gitti. Bunun üzerine sinirlenen Karaca, "Beni bu halde bırakamazsınız" diye bağırmaya başladı. Karaca etraftan geçen vatandaşlara da "polis beni bu halde evden aldı, geri evime bırakmayıp sokağa bıraktı. Soruyorum size bu halde eve dolmuşla gidilir mi?" diye bağırmaya başladı. Karaca kendisinin emekli binbaşı olduğunu müşteki konumundayken birden sarhoş bir kişinin ifadesiyle zanlı durumuna düştüğünü eşofmanla getirildiği adli tıpta da bırakıldığını belirterek, "Ben statü sahibi bir insanım nasıl bu halde eve giderim. Başbakan'ın dediği doğru bunların hepsi cemaat polisi olmuş. Daha önce polis böyle değildi. Beni bu halde bırakmazdı. Böyle birşey olabilir mi" dedi.

Karaca uzun süre bağırıp çağırmasına rağmen kendisini almaya gelen polis olmayınca telefonla arkadaşını arayıp onun aracıyla evine gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emekli binbaşı çılgına döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN