Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Muzaffer Tekin Adli Tıp'a sevk edildi

Giriş Tarihi: 20.2.2014 15:25

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Ergenekon davasında 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 117 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in, sağlık sorunları nedeniyle Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesine karar verdi.

Tekin'in avukatı Selin Deviren Tahtabiçen, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine sunduğu dilekçede, müvekkilinin pankreas kanseri olduğunu belirterek, Adli Tıp Kurumuna sevk edilmesini talep etti.

Tekin'in avukatının talebini değerlendiren mahkeme heyeti, sanığın mevcut sağlık durumu ile ilgili herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı, işlem yapılmış ise ne gibi işlemlerin yapıldığı bilgisinin mahkemeye en kısa sürede ayrıntılı şekilde iletilmesi için cezaevine yazı yazılmasına hükmetti.

Mahkeme heyeti, sanık Muzaffer Tekin'in avukatının sağlıkla ilgili olarak ileri sürdüğü nedenler dikkate alınarak, tedavi gördüğü hastaneden sağlık durumu ile ilgili rapor ve belgeler celp edildikten sonra mevcut sağlık durumunun tespit ettirilmesine karar verdi. Heyet, sanığın cezaevinde tutuklu kalmasının hayatı için kesin bir tehlike teşkil edip etmeyeceği hususunda, İstanbul Adli Tıp Kurumundan rapor aldırılmasını kararlaştırdı.

Sanık avukatının, müvekkilinin tahliyesi konusunda daha önceki talepleri ve aynı konuda verilen kararları da dikkate alan mahkeme heyeti, bu aşamada yeniden karar verilmesine mahal olmadığına, Adli Tıp Kurumundan rapor geldiğinden tahliye talebinin gerektiğinde yeniden resen değerlendirilmesine oy birliğiyle hükmetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muzaffer Tekin Adli Tıp'a sevk edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN