28 Şubat mağdurları müdahillik talep etti

Giriş Tarihi: 21.2.2014

Başbakan Erdoğan'ın kızlarının da aralarında olduğu 60 hanım, eğitim haklarının engellendiği ya da mesleklerinden edildikleri gerekçesiyle 28 Şubat davasına müdahillik başvurusu yaptı

Başörtüsü nedeniyle meslekten ve üniversiteden atılma gibi çeşitli uygulamalarla mağdur edilen yaklaşık 60 hanım, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) ile bir araya gelerek Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasına müdahil olmak için başvurdu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kızları Sümeyye Erdoğan ve Esra Albayrak da avukatları aracılığıyla, 28 Şubat davasına müdahil olmak için başvuruda bulundu.

'VİCDANLAR RAHAT ETMELİ'
KADEM'den yapılan açıklamada, zor ve karmaşık bir süreç olan 28 Şubat'ın sonuçlarının binlerce insanı mağdur ettiği, etkilerinin halen sürdüğü bildirildi. Açıklamada, çeşitli mağduriyetlere neden olan bu davaya yeterince sahip çıkılmadığı, resmi şikâyet sayısının yaklaşık binlerde kaldığı kaydedildi. Sadece mağdur olan insanların davası olmayan 28 Şubat davasının dernek tarafından yakından takip edildiği bildirilen açıklamada, demokrasinin kesintiye uğratılmasına karşı olan ve dernek etrafında toplanan kadınların, demokrasinin her yerde ve her zaman tecelli etmesini savunan ve mağdur olan insanların vicdanlarının rahat etmesi adına, şikâyette bulunduğu belirtildi. Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmek üzere Anadolu Adalet Sarayı Ağır Ceza Ön Büro'ya verilen dilekçelerde, 28 Şubat sürecinde yaşadıklarını anlatan hanımlar, davaya müdahilliklerinin kabul edilmesini istedi. KADEM Başkanı Sare Aydın Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu bir grup hanım da Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 10 Mart'ta görülecek 28 Şubat davasının duruşmasına giderek, şikâyet dilekçelerini verecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
28 Şubat mağdurları müdahillik talep etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN