Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan doğruladı: Evet kaçtılar

Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara Keçiören'deki evindeki çalışma ofisinde bulunan böcekleri koyanların yurt dışına kaçtığını açıkladı.

Giriş Tarihi: 21.2.2014
Erdoğan, hâlâ kayıp olan dinleme cihazları bulunduğuna dikkat çekerek, "Bu toplantıyı bile dinliyor olabilirler" diye konuştu. Başbakan Erdoğan, dün bir grup milletvekili ile kahvaltıda bir araya geldi. Milletvekillerinin merak ettiği konularda açıklama yapan Erdoğan, ofisine konulan böcekler ile ilgili bilgileri paylaştı. Erdoğan, şunları söyledi: "Böcekleri koyan, paralel yapı ile birlikte hareket eden güvenlik görevlilerinin yurtdışına kaçtıkları tespit edildi. Madem suçsuzlar neden kaçtılar? Bunlar paralel yapının elemanları."

"ÇATIDAKİLER ÇÜRÜK ORİJİNALLERİ ARIYORUZ"
Kayıp dinleme cihazları konusuna da değinen Erdoğan, "Emniyet'in çatısında bulduklarımız çürüğe çıkan cihazlar. Gerçek cihazlar onlar değil. Orijinalleri kayıp. Onların izini sürüyoruz. Bu cihazlarla halen dinleme yapıldığını düşünüyoruz. Hatta şu andaki konuşmalarımız bile dinleniyordur" dedi. Bazı kurumlarda fişleme iddialarının doğru olmadığını söyleyen Erdoğan, "Asıl fişlemeyi onlar yaptılar. İtimat etmiştik, güvenimizi suiistimal ettiler. Fark ettik ki alttan alta örgütlenmişler. Daha önce de şüphelenmiştik ama MİT olayı bunları su üstüne çıkardı" diye konuştu.

"HEDEF CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİ"
Paralel yapının amacının yerel seçimler değil cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AK Parti'yi sıkıntıya sokmak olduğunu anladıklarını ifade eden Erdoğan, "Bunların tabanları ile hiçbir sorunumuz yok, örgütlü yapıyla ise mücadelemiz sürecek. Seçimlerden başarıyla çıkacağız" mesajı verdi. Erdoğan'ın cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağını öğrenmek isteyen milletvekilleri, "2023 vizyonu çerçevesinde cumhurbaşkanlığı ile ilgili kamuoyuna bir açıklama yapacak mısınız?" sorusunu yöneltti. Erdoğan'ın "Anayasada cumhurbaşkanlığı seçiminin yol ve yöntemi belli. Cumhurbaşkanının yetkileri de belli, yürütmenin başı" sözleri, milletvekillerince "Başbakan, cumhurbaşkanlığına aday olmaya hazırlanıyor" diye yorumlandı. Erdoğan'ın "Kişiler değil, kurumlar önemlidir. AK Parti kurumsallaştı, bir sıkıntı olmaz" dediği de öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan doğruladı: Evet kaçtılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN