Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ne vicdanları var ne de insanlıkları'

Başbakan Erdoğan, paralel yapıya yüklenerek "Bir ülkede bir başbakanın eşiyle, çocuğuyla konuşması dinlenir mi? Bu nasıl bir insanlık? Bunun ne insanlıkta yeri var, ne vicdanda" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, paralel yapının siyasetçilere, işadamlarına, akademisyenlere, bürokratlara ve güvenlik güçlerine şantaj yaptığını vurgularken, "Ellerinden gelse bana da yapacaklar. Onun için böceği yerleştirdiler ama bir şey bulamadılar" dedi. Başbakan Erdoğan, 30 Mart genel seçimler için startı Sivas ve Yozgat'ta verdi. Erdoğan iki mitingde şunları söyledi:

KURTULUŞ SAVAŞI'NIN BAŞLADIĞI YER: Sivas Kongresi'nde "milli sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz. Her türlü yabancı işgal ve müdahalesine karşı millet kendisini topyekun savunacak ve direnecektir. Manda ve himaye kabul edilemez" denildi. 95 yıl önce Sivas'ta söylediğimizi 95 yıl sonra bugün Sivas'ta bir kez daha tekrar ediyoruz. İçeriden ya da dışarıdan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper eder, onlara hiç tereddüt etmeden gereken cevabı veririz. Ne düşmana, ne içerideki haine asla eyvallah etmez, bu ülkenin istiklalinden, bu ülkenin hürriyetinden asla ve asla taviz vermeyiz.

ÇİRKİN ELLER KIRILIR: Hiç kimse her ne vasıtayla olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti'ni teslim alma, demokrasiyi milli iradeyi teslim alma hevesine kapılmasın, bu millet iradesine uzanan o çirkin, o kirli eller asla bu ülkede hedefine ulaşamayacaktır. Bu aziz millet her tuzağı bozacaktır.

BAŞBAKANIN ÇOCUĞUYLA KONUŞMASINI DİNLİYORLAR: Bizim gündemimizde inşa ettiğimiz milli savaş gemilerimiz, uydular, Marmaray, Kanal İstanbul, Hızlı Tren hatları var. Peki CHP'nin, MHP'nin gündeminde ne var. Sadece yıkım, yavaşlatma var. Dedikodu var, itham, iddia, iftira var. Onlar paralel örgütün önlerine attığı kırıntılarla idare ediyor. Telefon dinlemeleri ile idare ediyorlar. Bir ülkede bir başbakanın eşiyle, çocuğuyla konuşması dinlenir mi? Bu nasıl bir insanlık. Bunun ne hukukta, ne insanlıkta yeri var, ne vicdanda.

GÖRÜNTÜ İLE CHP'Yİ ESİR ALDILAR: Günlerdir koro halinde hükümetin internete sansür getirdiğini iddia ediyorlar. Bundan 4 yıl önce CHP Genel Başkanı ile ilgili bir görüntü yayınladılar. MHP'lilerle ilgili görüntülen yayınladılar, CHP'yi ve MHP'yi esir aldılar. Şantaj tuzağına çektiler. Şu anda aynı çirkin saldırıyı bize karşı yapmaya çalışıyorlar. Ses kayıtlarıyla sandığı, milli iradeyi, kükümeti, demokrasiyi esir almaya çalışıyorlar. Biz bununla CHP'yi, MHP'yi kurtarıyoruz. MHP'nin başındaki çıkıyor, aile nedir bilmez, çoluk çocuk nedir bilmez diyor ki "Türk'ün örfünde kadına el uzatmak yoktur." Sen zaten Geziciler'le hareket ettin.

BEDDUA ETTİRİYORLAR: Yozgat'ta yanıma genç kızlarımız geldi. 'Onların evlerinde kalıyoruz. Bu evlerde gece ibadete kaldırıyorlar. Bu gece saatlerinde size beddua ettiriyorlar' dediler. Hale bakın. Ailemle ilgili iftiraları anlatıyorlar çocuklara. 'Kahroluyoruz' dediler. 'AK Parti'yi yıkmak için en güçlü parti kimse oyunuzu ona verin' diyorlar. Zaten dertleri bu kızım. Bunlar, 28 Şubat sürecinde başörtü sorunu olunca, furuat diyecek kadar ileri gittiler. 'Amaç için her şey meşrudur' dediler.

1 MİLYAR DOLARLIK RANT: Dershaneleri kaldırıyoruz. Devletin okulları var mı? Var. Öyleyse dershane niye? Bizim vatandaşlarımızı hep mir meta olarak gördüler. Sürekli söğüşlediler. Orada büyük rant vardı. Yılda 1 milyar dolar. Bundan dolayı adımlar atıldı.

BİZE DE ŞANTAJ YAPACAKLARDI, TUTMADI
Paralel yapının yapmadığı yok ki. Bunlar işadamlarına, akademisyenlere, güvenlik güçlerine şantaj yaparlar. Bunlar siyasetçilere şantaj yaparlar, hepsine yaptılar, yapıyorlar. Ellerinden gelse bana da yapacaklar. Onun için böceği yerleştirdiler ama bir şey bulamadılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ne vicdanları var ne de insanlıkları'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN