Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakanlar Kurulu sona erdi

Giriş Tarihi: 24.2.2014 18:39 Güncelleme Tarihi: 24.2.2014 22:04
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. İşte Arınç'ın konuşmasından önemli satır başları;

"7 BİN KİŞİ DİNLENDİ" İDDİASI

Bakanlar Kurulu'nda konu üzerine görüşme yapıldı. Adalet Bakanımız bilgi verdi. Üzücü bir olay. Türkiye kamuoyu son derece duyarlı. İki savcının ismi geçiyor; Adem Özcan ve Adnan Çimen. Yetkili savcılardır. Hayali ihbar üzerine soruşturma başlatarak bazı dinlemeler yapmışlardır. Dosya ellerinden alındıktan sonra yerlerine gelen savcılar tarafından ortaya çıkarılmış. Böyle bir terör örgütü olmadığı görülmesine rağmen 3 yıl içinde bir çok kişinin takip edilmesiyle bu soruşturma her yönüyle dikkat çekmiş.

İsimleri geçen siyasetçi, yazar ve sanatçıların bu dinleme sırasında tanınmasın diye farklı isimler kullanılmak suretiyle dinlenmiş.

Şu anda inceleme konusu yapılan 107 klasör var 2287 kişinin dinlendiği anlaşılıyor. Bunların ihbar mektubuna bağlı olarak herkesi dinledikleri ortaya çıkmış. AA'nın telefon santralinin de dinlediği bir gerçek. Adalet Bakanımızın yapacağı geniş bir açıklama ile daha geniş bir biçimde kamuoyuna açıklayabileceğiz.

"SORUŞTURMADAN BAŞSAVCILARIN DA HABERİ YOK"

Soruşturmadan başsavcıların da haberi yok. Dosyada ismi bulunanların sayısı daha da artabilir. Bunlar tamamen kanunsuz dinleme talepleri ve kararlarıdır. Dinlenen her şahıstan özür dilenmelidir. HSYK değişikliğinin önemi ortaya çıktı.

ERDOĞAN-OBAMA GÖRÜŞMESİ

- Türkiye ile ABD arasındaki ilişkiler hep düzeyli ve iyi ilişkilere dayanan bir gelişmeyi gösterdi. Ancak son dönemde Sayın Başbakan ve Obama arasındaki ilişkilerin soğuduğu iddia edildi. 20 Şubat'ta bu görüşme oldu. Konuşulan konu Kıbrıs'ta görüşmelerin başlaması, Suriye, Mısır ve Ukrayna ilgili gelişmelerdir.

- Şu Ukrayna'nın haline bakın… Sayın Başkan Obama bu konuda Türkiye'ye güvendiklerini ifade etmişlerdir. Olumlu bir görüşmedir.

- SAHTE ÖRGÜT DAVASINI HÜKÜMETİNİZE KARŞI BİR DARBE GİRİŞİMİ OLARAK DÜŞÜNÜYOR MUSNUZ?

- 17 Aralık öncesi ve sonrasında yaşananların Ak Parti hükümetlerine karşı bir darbe girişimi olduğunu Sayın Başbakan ifade ediyor. Benim burada tekrar etmemin gereği yok.

- Özel konuşmaların bile takibe alınması bunların birilerine karşı kullanılacağımı akıllara getiriyor.

- 4,5 MİLYON DOLAR HALK BANKASI GENEL MÜDÜRÜ'NE İADE EDİLDİ Mİ?

- Hiç bilmiyorum. Bunu da ilk defa sizden duyuyorum.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN