Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakında muhalefet liderlerinin kasetleri çıkabilir

Giriş Tarihi: 26.2.2014 15:35 Güncelleme Tarihi: 26.2.2014 15:54
A Haber'de Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası'nın konuğu olan Akşam Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Murat Kelkitlioğlu TİB'deki kayıtların boşaltıldığı konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

CEMAAT MEDYASI BENİ HEDEF GÖSTERİYOR

"17 Aralık'tan beridir yaptığım haberlerden dolayı tehdit ediliyorum, beni yalan haber yazıyor diyerek ve fotoğraflarımı kullanarak karalamaya çalışıyorlar. Ben medya etiği açısından hiçbir zaman kimseyi köşemde fotoğraflarını koyup onları hedef göstermedim, edepli olmak gerektiğini düşünüyorum."

YAKINDA MUHALEFET LİDERLERİNİN KASETLERİ ÇIKABİLİR

"Montaj kaset komplolarıyla siyaset kirletilmeye çalışılıyor. MHP'den 8 milletvekili bu kasetler yüzünden istifa etti. CHP eski başkanı Deniz Baykal da kasetler yüzünden gitti. Kasetler üzerinden siyaset yapılıyor, muhalefet de mağdur oldu. Fakat aynı tarafa çalıştıkları için muhalefet ile cemaat birlikte hareket ediyor. Ama aralarındaki ittifak bitince muhalefet liderlerinin de kasetleri çıkabilir."

İŞTE O AÇIKLAMALAR


TİB'DEKİ BİLGİSAYARLARDA DİNLEME DOSYALARI BOŞALTILMIŞ

"Dinlenenler arasında iki ay önce alınan telefon numaraları bile var. Bundan önceki süreç eski TİB başkanı orada dinlemeler yapıyor. Ankara'da TİB'in denetimi dışında bir bina kiralanıyor, özel bir şirket ile anlaşma yapılıyor. Burada dinlemeler yapılıyor ve yeni TİB başkanı bunu gördüğü anda hemen sözleşmeyi iptal edip, binayı kapatıyor."

"Dinlemeler belli bir süreç içerisinde yapılmış, kayıtlar hepsi bu yapılanma ortaya çıktıktan sonra görevden alınmalar başladığında bilgisayarlardan alelacele kaçırıldı. Bu kayıtları saklayan bir merkez var, Türkiye'de olmasa da yurtdışında bunların hepsi orada depolandığı bir merkez var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakında muhalefet liderlerinin kasetleri çıkabilir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN