Cumhuriyet tarihinde ikinci kez

Giriş Tarihi: 27.2.2014 17:00

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarlığına atanan Nesrin Çelik, Nimet Çubukçu döneminde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı olan Esengül Civelek'ten sonra Türkiye'nin ikinci kadın müsteşarı oldu.

Bolu Valisi olarak atanan Ahmet Zahteroğulları'ndan boşalan müsteşarlık görevine Nesrin Çelik atandı. Çelik, Nimet Çubukçu döneminde Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı olan Esengül Civelek'ten sonra atanan ikinci kadın müsteşar oldu.

Çelik'in atanmasıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yönetimi bakan, bakan yardımcılığı ve müsteşar düzeyinde kadınlara teslim edildi.


MÜLKİYELİ MÜSTEŞAR

Kayseri'de 1964 yılında doğan Çelik, 1986'da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri (Sosyal Politika) bölümünü bitirdi.

Memuriyet hayatına 1987 yılında PTT Ankara Bölge Başmüdürlüğünde başlayan Çelik, 1990 yılından itibaren Aile Araştırma Kurumu Aile Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğünde uzman yardımcısı, uzman, şube müdürü, daire başkanı ve genel müdür vekilliği görevlerinde bulundu.

Çelik, Bağımsız Çalışan Kadınların Aile ve İş İlişkileri Araştırması Projesi, Televizyon ve Aile Araştırması, Ailede Çocuk Eğitimi Araştırması, Mesleklere Göre Aile Araştırması, İşçi Ailesi Araştırması, Metropollerde Kariyer Meslekler ve Aile Yapısı Temelinde Yaşama Tarzları: Ankara Örneği Araştırması, Doğu ve Güneydoğu Bölgesinde Terörden Kaynaklanan Göçün Aile Yapısına Etkileri Araştırması, Aile İçinde ve Toplumsal Alanda Şiddet Araştırması ile Ekonomik Hesaplamalarda Bir Birim Olarak Aile Araştırması gibi araştırmaların yapılandırılması projelerinde uygulayıcı ve yönetici olarak görev aldı.

Nesrin Afşar Çelik, evli ve üç çocuk annesi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet tarihinde ikinci kez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN