Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Reyhanlı'daki 'paralel iz' bulundu

Giriş Tarihi: 27.2.2014 08:50

Paralel yapılanmanın faaliyetlerini deşifre eden istihbarat birimleri 52 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Reyhanlı saldırısıyla ilgili paralel yapının rolünü ortaya çıkardı.

Paralel yapının Türkiye'yi nasıl bir felakete sürüklediği gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. Türkiye'yi büyük bir krizin içine sürüklemek ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti'siz Türkiye için 17 Aralık'ta darbe girişiminde bulunan paralel yapı, onlarca insanın ölümüne de göz yummuş. Reyhanlı'da 52 vatandaşımızın ölümüne neden olan bombalı saldırıların Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) görevlileri tarafından 4 gün önce savcılığı iletildiği bildirildi. Saldırı ihbarını dikkate almayan savcının ise MİT TIR'larını Jandarma ekiplerine bastıran Özcan Şişman olduğu öğrenildi.


BOMBALI ARACA 'GEÇ' MİT TIR'INA 'DUR'

Reyhanlı'da meydana gelen ve 52 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Türkiye Cumhuriyetinin en kanlı saldırısı ile ilgili ihbarın 4 gün önce Savcı Özcan Şişman'a bildirildiği öğrenildi. 11 Mayıs 2013 tarihinde Beşar Esed'in gizli servisi El Muhaberat bağlantılı bir grubun düzenlediği iki ayrı bombalı saldırının ihbarını aldığı halde gereğini yapmayan Savcı Özcan'ın, Suriyeli Türkmenlere yardım götüren MİT TIR'larını durduran savcı olduğu ortaya çıktı. Adana'da görev yapan MİT personelinin de El Kaide Terör Örgütü mensubu gibi gösterilerek dinletildiği de belirlendi. Paralel yapının, MİT'in tüm operasyonlarını El Kaide ile ilişkilendirdiği ifade edildi.


3 OLAY BAĞLANTILI

Paralel yapı, Başbakan Erdoğan'ın evi ve resmi konutuna koyduğu böceklerin bulunmasının ardından harekete geçti. Yüksek teknoloji ürünü casusluk aygıtının tespit edilmesiyle ilk kez 'suçüstü' yakalanan örgüt, ardı ardına tuzak kurmaya başladı. Böceğin bulunduğu gün MKG toplantısının olması ve o gece Uludere olayı yaşanması soru işaretlerini pekiştirdi. Paralel yapı, Başbakan'ın evine ve ofisine konan böceği bulan MİT'i hedef almaya başladı ve 7 Şubat'ta Başbakan Erdoğan'ın ameliyatını da fırsat bilerek Hakan Fidan ve çözüm sürecini yürüten MİT yetkililerini tutuklamaya kalkıştı.


DIŞARIYA BİLGİ SIZDIRDILAR

Gezi olaylarından sonra MİT içindeki bazı ulusalcıların yurtdışına evrak sızdırmaya çalıştığı tespit edilirken, en korkunç sızdırma ise paralel yapı elemanları tarafından gerçekleşti. Devletin bütün merkezlerinden bilgi alabilen paralel yapının elemanları, arşivledikleri devasa boyuttaki bilgiyi uluslararası hatlardan geçirerek apaçık casusluk faaliyetine imza attı. Paralel örgüt, dinlendiklerini bildikleri uluslararası telefonlarla görüşmeler yaparak devletin sırlarını yabancı istihbarat servislerinin eline geçmesine neden oldu.

Kaynak: Yeni Şafak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reyhanlı'daki 'paralel iz' bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN