Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Darbeyi destekliyorlar

Başbakan Erdoğan, paralel yapıya "28 Şubat'ta darbecilere hoşgörü ödülleri dağıtıyordu bunlar. Bu paralel yapı bugün de darbecilere telekulak desteği veriyor" dedi

Giriş Tarihi: 1.3.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, Balıkesir'de gerçekleştirdiği mitingde paralel yapıya sert mesajlar gönderdi. Binlerce kişinin katıldığı mitingde konuşan Erdoğan, Gülen'e seslenerek "Ey Pensilvanya, sana sesleniyorum, eğer yüreğin varsa çık vatanına gel vatanına. Ananaslarla, tespihlerle gönderdiğin kitaplarla bu iş yürümez" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:
28 ŞUBAT HATIRLATMASI: Tarihimizdeki karanlık günün yıldönümünü yaşıyoruz. Bir hükümeti türlü komplolarla görevden uzaklaştırdılar. Başörtülü okuyamaz, üniversiteye giremez, doktor mühendis olamaz diyorlardı. Yoksulun çocuğu yoksul kalsın, yoksulların çocukları okuyamaz diyorlardı. Ne oldu şimdi avukat oldu. Mühendis de oldu, mimar da oldu, doktor da oldu, her meslekte aldı başını gidiyor.
ONUN EVLAT DERDİ YOK: Şu anda Pensilvanya'daki kendi ülkesine tuzaklar kuran zat da o zaman ülkesini sırtından hançerliyordu. O zaman, 'beceremediniz artık bırakın' diyordu. Başörtüsüne saldırının olduğu günlerde furuat diyordu. Yani 'takmayabilirsiniz' diyordu. Yahu sen niye karışıyorsun ya, inancından dolayı takıyorsa kız kardeşim niye karışıyorsun? Çünkü onda evlat yok. Öyle bir derdi de yok.
AYNI ÇETE İŞ TUTUYOR: 28 Şubat'ta darbecilere hoşgörü ödülleri dağıtıyorlardı bunlar. Bu paralel yapı bugünde darbecilere telekulak desteği veriyor. 28 Şubat'ta CHP ile beşli çete ile bu malum medya ile ortak hareket ediyordu. Bugün ananas, rafineri üzerinden aynı sermaye ile aynı çete ile aynı medya ile iş tutuyorlar.
İHANETE DESTEK: Bu CHP'nin genel başkanı bir süredir grup toplantılarında ses kayıtları yayımlıyor, kendine göre. Kardeşlerim, çok aleni şekilde anayasa suçu işliyor, yasaları ayaklar altına alıyor. Pensilvanya'daki hocaları bunların eline montaj kaset veriyor, bunlar da o montaj kasetlerle durumu idare ediyor. MHP bir kez daha CHP'lilerle birlikte tarihin en büyük ihanet girişimine maalesef destek veriyor.
OĞLUMU DA İZİNSİZ DİNLEMİŞLER: 3 yılı aşkın bir sürede 3 bini aşkın kişinin telefonlarını keyfi olarak dinlemişler. Herkesi keyfi dinlemişler. Oğlumla ilgili de aynı iftirayı attılar. Oğlum da izinsiz dinlenmiş.
YÜREĞİN VARSA VATANINA GEL: Ey Pensilvanya, sana sesleniyorum, eğer yüreğin varsa çık vatanına gel vatanına. Eğer siyaset yapacaksan burada yap. Yoksa ananaslarla, tespihlerle gönderdiğin kitaplarla bu iş yürümez. Türkiye'den kaçtın gittin şimdi oradan ülkenin huzurunu kaçırıyorsun. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden çalışmalar içinde yer alıyorsun. Bunu kovalayacağız, sonuna kadar kovalaycığız.
BU SON ÇETE: Bu paralel yapı, bu paralel örgüt Türkiye'nin önündeki son engeldir. Türkiye'de son çetedir. Onu da tasfiye edeceğiz, bu hainleri de defedeceğiz. İşte o zaman Türkiye'nin önünde hiç engel kalmayacak. İnanıyorum ki Türkiye 30 Mart'ta istikrara, yeni Türkiye'ye oy verecek.

Çiçek'ten savcılığa: Gereğini yapın
Paralel yapının dinleme listesinde bazı milletvekillerinin de bulunması üzerine Meclis Başkanı Cemil Çiçek İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu. Çiçek gereğinin yapılmasını istediği başvuruda "İddia olunduğu şekilde bir kısım milletvekilleri hakkında bir işlem yapılıp yapılmadığının Başkanlığımıza bildirilmesi ve yasadışı işlemler hakkında gereğinin yapılmasını rica ediyorum" dedi.

Paralel yapıya suç duyurusu
Abdullah Öcalan'ın 3 avukatı, "paralel yapı"nın telefon dinleme iddiasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Avukatlar Sinan Zincir, Mazlum Dinç ile Rezan Sarıca, dilekçelerinde, savcılar Adnan Çimen ve Adem Özcan ile iletişimin denetlenmesi kararını veren hâkimler, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün sorumlu polisleri ve sorumluluğu olan diğer resmi kişiler hakkında, soruşturma talep etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Darbeyi destekliyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN