Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PKK köy muhtarını kaçırdı

Genelkurmay Başkanlığı, üç terör örgütü mensubu tarafından Hakkari Çukurca'da köy muhtarı A.E'nin kaçırıldığını bildirdi.

Giriş Tarihi: 2.3.2014 15:04
Genelkurmay Başkanlığı, üç terör örgütü mensubu tarafından Hakkari Çukurca'da köy muhtarı A.E'nin kaçırıldığını duyurdu.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer verilen önemli yurt içi olaylara göre, Çukurca'nın Çığlı köyü muhtarı A.E'nin 1 Mart'ta saat 02.00'de, silahlı üç bölücü terör örgütü mensubu tarafından evinden kaçırılması üzerine, konuya ilişkin, Çukurca Kaymakamı ve Cumhuriyet Savcısına bilgi verildi. Cumhuriyet Savcısının talimatıyla Çukurca İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından adli tahkikat başlatıldı.

27 Şubat'ta, Abalı Jandarma Karakol Komutanlığı yeni hizmet binası inşaatında çalışan işçileri taşıyan sivil bir aracın, Diyarbakır istikametinde intikali esnasında aracın 20 metre kadar önünde patlama meydana geldi. Diyarbakır/Lice Tuzlaköy bölgesinde gerçekleşen olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Patlamanın etkisiyle asfalt kaplama yolda, bir metre derinliğinde, üç metre genişliğinde çukur oluşurken, Lice Cumhuriyet Savcısının talimatı ile adli tahkikata başlandı.


ASKERİ KAMYONETE SALDIRI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzunada Deniz Komutanlığına ait askeri kamyonet, Ege Deniz Bölge Komutanlığına bağlı İkmal Destek Komutanlığı ikmal malzemesi alımını müteakip, Uzunada'ya geri dönüşü esnasında, Güzelbahçe İlçesi Yalı Mahallesi mevkisinde, yüzleri maskeli 40-50 kişilik bir grubun taşlı sopalı saldırısına uğradı. 27 Şubat'ta gerçekleşen olayda, söz konusu grup, askeri aracın kırmızı ışıkta durmasından faydalanarak araca yaklaşıp, taş, sopa ve metal cisimlerle araca vurarak personeli zorla aşağıya indirmeye çalıştı. İki askeri personelin yaralandığı olayda, araç süratle olay yerinden uzaklaşarak ve Urla Devlet Hastanesine gitti. Olayla ilgili adli tahkikata başlandı.

Bitlis İl Jandarma Komutanlığınca alınan duyum üzerine, 25 Şubat'ta Bitlis/Tatvan - Güreşçi köyü mülki sınırları içerisinde yapılan arazi aramasında, çalılıklar arasında, poşet içerisinde brandaya sarılı vaziyette bir kaleşnikof piyade tüfeği ve şarjörü ele geçirildi. Tatvan Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla silah ve şarjör muhafaza altına alındı.

Siirt İl Jandarma Komutanlığınca alınan duyum üzerine, Siirt/Kurtalan-Konakpınar köyü mülki sınırları içerisinde yapılan arazi aramasında, kayalık arazide, üzeri taşlarla örtülü bir sığınak içerisinde bir kaleşnikof piyade tüfeği, 3 kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 14 kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, bir 5,56 mm çapında piyade tüfeği fişeği, 2 dinamit lokumu, bir elektrikli fünye, 2,5 metre kablo ile bir miktar yaşam malzemesi ele geçirildi. Kurtalan Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla silah, mühimmat ve malzemeler muhafaza altına alındı, geri kalan yaşam malzemesi olay yerinde imha edildi.

25 Şubat'ta Jandarma Genel Komutanlığı Siirt İl Jandarma Komutanlığınca alınan duyum üzerine, Siirt/Eruh-Ormanardı Köyü mülki sınırları içerisinde, yapılan arazi aramasında, kayalık bölgede, naylon poşete sarılı olarak gizlenmiş vaziyette 7 anti personel mayın bulundu. Eruh Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla, anti personel mayınları imha edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PKK köy muhtarını kaçırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN