Başbakan o ismi yerden yere vurdu

Giriş Tarihi: 3.3.2014 14:04 Güncelleme Tarihi: 3.3.2014 15:22

Başbakan Erdoğan, 30 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında AK Parti'nin Niğde mitinginde halka hitap etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Niğde Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşuyor.

Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

CHP'nin Genel Başkanı önceki gün çıkmış "AK Parti'ye oy verirseniz iki elim yakanızdadır" diyor. Sen kimsin ya! Geçen seçimde kendine bile oy kullanamadın. Kağıthane'ye Kağıttepe diyecek kadar zavallısın. Tam aksine milletin elleri bunların yakasında olacak inşallah.

MHP'nin genel başkanı da "Nereye oy verirseniz verin AK Parti'ye oy vermeyin" diyor. Bunlar ne biçim siyasetçi. Şimdi bir karar vermişler. Bitlis'te 5 parti bir olmuş. CHP, MHP, BBP, DP, DSP... Kırk çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olmaz bunu böyle bilin. Bunların hepsini bir araya getirseniz de bunlardan bir şey olmaz.

MHP ile CHP ruh ikiziydi, şimdi bunlara bir de Pensilvanya eklendi ve "3 Kafadar" oldular. Bu 3 Kafadar'a 3 koyun verin kaybedip geri gelirler. Günlerdir hukuksuz dinlemeler ve montajlar üzerinden siyaset yapıyorlar.

Çık meydanda, sandıkta mücadeleni ver.

Sabah akşam dillerinde kaset var, yalan dolan var. Bu kasetleri, montajları grup toplantısında dinletenlerden tazminatları toplayacağız.

Hepsiyle hesaplaşacağız. İftira tutmazsa iz bırakır bunların mantığı bu .

Son 3 yıl içinde sadece 1 dava dosyası üzerinden 3 binin üzerinde kişinin telefonunu dinlediler. Beni, Cumhurbaşkanımızı, Genelkurmay Başkanını dinlemişler. İşadamlarını dinlemişler. Şantajla haraç topluyorlar. Çok mahrem devlet görüşmelerini dinlemiş, servis etmişler. 30 Mart'ta bu telekulak çetesinden siz hesap soracaksınız.

Kapınıza ablalar gelebilir. Makbuzsuz para toplarlar. Er ya da geç, nerede ne var çıkacak meydana. Kapınıza gelen ablalara, CHP'nin, MHP'nin gölgesinde değil partinizi kurun öyle gelin deyin.

Türkiye onun vatanı değil mi çıksın gelsin. Niye gelemiyor. Türkiye'yi Pensilvanya'dan karıştıranlarla hesabımız var

Hazreti Cebrail parti kursa destek vermez ama CHP'ye, MHP'ye destek verir. 27 Mayıs'ta bu ülkeye, milli iradeye ne yaptıklarını unutmayın. Merhum Adnan Menderes'e ne yaptılarsa, bugün de aynısını bize yapmaya başlıyorlar.

Sandıkta hile, çatışma söylentileri yayıyorlar. Biz yolumuza sakin şekilde devam edeceğiz.

Biz eser siyaseti ürettik onlar gerilim siyaseti ürettiler, hakaret siyaseti ürettiler. Bunlar Türkiye için kuyu kazıyor, biz ülkemizi yaptığımız yatırımlarla zirveye taşıyoruz.

CHP başörtüsünü istismar ediyor. İstismar bunlarda. Bunlarda her şey var. Akşam başka sabah başka.

Yolsuzluğun olduğu bir Türkiye'de milli gelir bu kadar artar mı?

CHP'nin gündeminde kaset var, hakaret var. Ey genel müdür senden siyasetçi olmaz senden olsa olsa Tahtakale'de kaset tüccarı olur.

Enflasyon yüzde 30 idi. Şimdi, bugün açıklandı, 7,9 oldu. Paradan altı sıfırı attık, söylendiği gibi enflasyon patlamadı. Döviz rezervimiz 124 milyar dolar. Yolsuzluğun olduğu bir iktidar bunları yapabilir mi?

Devlet işçisine memuruna borçlu olur mu? 13,5 katrilyonu memura işçiye biz ödedik. Bunlar ideoloji siyaseti yapıyorlar.

Konut edindirme yardımı adı altında işçiden memurdan para kestiler. 3,5 katrilyonu da biz ödedik. Borçlu devletten güçlü devlete biz geçirdik.

CHP, MHP bize 'ne yaptınız?' diye soruyorlar. Eline, gözüne, dizine dursun. Marmaray'ı, otoyolu, yüksek hızlı treni görmüyor musunuz? İstediğimiz hastaneye gidiyoruz. Eczanelerden ilacımızı alıyoruz. Önce insan dedik, öyle yola koyulduk.

Yolumuzu sizinle devam ediyoruz. Siz bizim arkamızda oldukç.a kimse bize gık diyemez.

Bunların Pensilvanya'daki hocası, bunların işadamları Türkiye'nin itibarını yükselttik diye bize saldırıyorlar. Bunların dershanesini reforme ediyoruz. Sülük gibi milletin kanını emiyorlar. Sülük bunlardan yararlıdır, sülük kirli kanı emer.

Niğde'de Pensilvanya merkezli bu paralel yapının mensubu olan ihlaslı kardeşlerime sesleniyorum, bunların ihanetini görün. Yavrularınızı bunların dershanelerinden alın, devletin okulları niye var? Bu soyguna dur diyeceğiz. Bunların kimlerle hareket ettiklerini görün. Niğde kahramanlar, şehitler diyarıdır, 1 yılı aşkın süredir Niğde'ye şehit geliyor mu? Gelmiyor, hamdolsun.

Çocuklar için okul inşa ettik. para bulamadığı için çocuklarını okula gönderemeyenlere destek veriyoruz?


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan o ismi yerden yere vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN