Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan önemli açıklamalar

Niğde'den Osmaniye'ye geçen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, düzenlenen mitingde "Biz cami imamlarını bilirdik de şimdi bir de bunların kendilerine göre imamları var. Ben de şaşırdım" dedi

Giriş Tarihi: 3.3.2014 18:19 Güncelleme Tarihi: 3.3.2014 19:43
Erdoğan'ın konuşmasından satır başları

"Biz cami imamlarını bilirdik de şimdi bir de bunların kendilerine göre imamları var. Kainatın imamı var, Pensilvanya'da. Bakıyorsunuz, kıtaların imamları var, Afrika, Avrupa vesaire. Bir de Türkiye'nin imamı var. Türkiye'deki kurumların imamı var. Ben de şaşırdım."

BAHÇELİ'YE SORDU

"Osmaniye'den MHP'nin Genel Başkanı'na çok basit bir soru soruyorum; Sayın Genel Başkan neden susuyorsun? Milletvekillerinin görüntülerini yayınlayan bu alçaklar karşısında neden susuyorsun? Milletvekili seçimlerinde senin mileltvekillerinin görüntülerini bunlar yayınladılar. Neden susuyorsun? Milletvekillerini, il başkanlarını dinleyen bu hainler karşısınde neden susuyorsun? 450 MHP'li yol arkadaşını dinleyen bunlar karşısında neden sus pus oluyorsun."

SAİD NURSİ

"(Said-i Nursi) Son nefesine kadar mücadele ediyor, son nefesine kadar dirayetten, vakardan, Hakk'a teslimiyetten taviz vermiyor. Sibirya'dan kaçıp vatanına geliyor ama vatanının hapishanelerinden kaçmayı dahi düşünmüyor. Şimdiyse onun izinden gittiğini iddia edenler, hiçbir sebep yokken vatanlarından kaçıyor, hiçbir sebep yokken Pensilvanya'yı bırakıp ülkeye dönmüyorlar."

PEYGAMBERİMİZİ MİRAÇ'TAN İNDİRİYORLAR

"Geçenlerde bunların televizyonlarının birinde Peygamberimizi Miraç'tan indiriyorlar, ondan sonra kamyonete bindiriyorlar. Aman Yarabbim, ne biçim iştir? Bunlar itikadi noktada da bir sapıklığın içindeler."

'BORÇLARI KİM ÖDEDİ?'
İhracatımız 36 milyar dolardı. Biz 10 senede 152 milyar dolara çıkardık. MHP borçlandı, IMF'ye 23.5 milyar dolar borç bıraktı. Peki ey MHP, sayın genel başkan bu borcu kim ödedi? Biz ödedik. Merkez Bankası'nın kasasında 27.5 milyar dolar vardı, şimdi 124 milyar dolar var. Yolsuzlukların olduğu iktidar bu borçları ödeyip, Merkez Bankası'nın rezervlerini bu duruma getirebilir mi. 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık.

İşçi memur kardeşlerim sizi yıllarca sömürdüler. Zorunlu tasarruf adı altında para kesildi. 13.5 katrilyondu bu para. Bir devlet işçi ve memuruna borçlu olabilir mi? Biz bu borcu da ödedik. Konut edindirme yardımı altında da para kestiler. 3.5 katrilyonluk bu parayı da biz ödedik.

'SEBEP YOKKEN KAÇTI'
Merhum Said-i Nursi'nin ömrü zindanlarda geçti. Son nefesine kadar mücadele ediyor, son nefesine kadar dirayetten, vakardan, Hakk'a teslimiyetten taviz vermiyor. Sibirya'dan kaçıp vatanına geliyor ama vatanının hapishanelerinden kaçmayı dahi düşünmüyor. Şimdiyse onun izinden gittiğini iddia edenler, hiçbir sebep yokken vatanlarından kaçıyor, hiçbir sebep yokken Pensilvanya'yı bırakıp ülkeye dönmüyorlar.

'MHP LEKELENİR'
Bütün bu yapılanlar karşısında sessiz kalmamız mümkün değildir. CHP darbe ve kasetlerin partisidir. MHP dönüş yapmazsa alnına bu işbirliği nedeniyle büyük bir leke gelir.

Geçenlerde bunların televizyonlarının birinde Peygamberimizi Miraç'tan indiriyorlar, ondan sonra kamyonete bindiriyorlar. Aman Yarabbim, ne biçim iştir Bunlar itikadi noktada da bir sapıklığın içindeler."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN