Mustafa Sarıgül için flaş iddia

Giriş Tarihi: 4.3.2014 01:41

A Haber ekranlarında yayınlanan ve Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programında Sarıgül'ün 2011 yılında öfke kontrol dersleri aldığını hatırlatıldı.

A Haber'de yayınlanan %100 Siyaset programında Sevilay Yükselir ise Sarıgül'le ilgili çok ilginç bir anektodu dile getirdi.

SARIGÜL 2011'DE ÖFKE KONTROL DERSLERİ ALIYORDU

Sarıgül'ün 2011 yılında bizzat kendisine beyanat verdiğini, "öfke kontrol dersi alıyorum" dediğini aktaran Yükselir, "2011'de öfke kontrol dersleri alan Sarıgül neden vatandaşı yumruklamaya başladı, neden mitinglerde vatandaşa 'teneke gibi durma orada, ya alkışla ya da defol, kaybol git' dedi?" sorularını masaya yatırdı.

SARIGÜL O DERSLERDEN SINIFTA MI KALDI?

"Sarıgül o derslerden sınıfta mı kaldı, yoksa dersler yetmedi mi?" diyen Sevilay Yükselir, o günlerde yazdığı bir köşe yazısınının ilgili bölümünü de seyirciyle paylaştı:

Yükselir şöyle yazmıştı: (27 Kasım 2011)

"Hal böyle olunca, yani karşımda bambaşka bir Sarıgül görünce dayanamayıp sordum sebebini. Önce kahkaha attı, sonra da farkettiğine sevindim Sevilaycığım.

Demek ki aldığım öfke kontrol derslerinin faydası olmuş dedi. Biraz daha laf çevirdik söz konusu dersleriyle ilgili. Yalan yok hoşuma gitti. Keşke bütün siyasiler seninle aynı yolu izlese dedim.

Ve ders aldığı kişinin kim olduğunu söylerse diğer siyasilere tavsiye amaçlı adını köşeme yazabileceğimi sordum. Ama o bunun üzerine şöyle bir cevap verdi aynı yumuşak tonla: Hocamdan çok memnunum ama adını sana veremem. Aynı hocadan ders almak isteyen başka siyasiler varsa, ki hangi partiden olduğu mühim değil, beni arayana telefonunu elbette verebilirim. Çünkü benim yaşamış olduğum bu mutluluğu diğer siyasilerin de tatmalarını isterim."

SARIGÜL'ÜN YUMRUKLA BAŞLAYAN KARİYERİ...

Sarıgül, daha önce de CHP kongreside Ateş Ünal Erzen'e yumruk atmıştı. Bu olay Sarıgül'ün ilk yumruğu olarak biliniyordu.

Ancak, %100 Siyaset programının konuklarından Korkmaz Karaca Türkiye'nin bu bilgide yanıldığını, Mustafa Sarıgül'ün ilk yumruğunun Ateş Ünal
Erzen'e attığı yumruk olmadığını söyledi.

Karaca, Sarıgül'ün 1987 yılında, o zamanki DYP Milletvekili Nurhan Tekinel'e ilk yumruğu attığını söyledi. Kavganın sebebi ise başkanlık divanı kürsüsünde kimin oturacağının belirlenememesiydi.

Korkmaz Karaca, koltuk yüzünden atılan bu ilk yumruğu Sarıgül'ün bizzat kendisinin anlattığını söyledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Sarıgül için flaş iddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN