Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıgül'den 'yumruk' açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Feshane'de bir vatandaşa yumruk attığı iddialarına cevap verdi.Sarıgül, "Orada sadece itişme kakışma oldu, kesinlikle öyle bir olay olmadı. Yumruk atıldığına dair bir görüntü rica ediyorum' dedi.

Giriş Tarihi: 4.3.2014 13:37 Güncelleme Tarihi: 5.3.2014 12:52
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sabah erken saatlerde Bayrampaşa Hali'ni ziyaret etti. Hal esnafı ile sohbet eden Sarıgül, çalışanların sorunlarını dinledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Sarıgül, Feshane'de bir vatandaşa yumruk attığı iddiaları ile ilgili olarak, 'Biz hiçbir vatandaşımızla negatif bir duruma düşmeyiz ama provokatörler olursa, tahrik etmeye çalışanlar olursa, iktidarın özel olarak görevlendirdiği insanlar olursa bunlar bizi üzerler. Orada sadece bir itişme kakışma oldu, kesinlikle öyle bir olay olmadı fakat yandaş medya bunu başka türlü vermeye çalışıyor' dedi.
Pazar günü Eyüp Sultan'a giderken de 15-20 kişilik bir grubun provokasyon yapmaya çalıştığını iddia eden Sarıgül, 'Bundan sonra da benim bütün arkadaşlardan ricam bu tür provokatif eylemlere girişeceklerdir. Çünkü İstanbul'u kaybetmeye başladılar. Türkiye'de ve İstanbul'da enerjilerinin düştüğünü görüyorum. Son 20 gün içerisinde bize yumurta da atacaklar, kavga da çıkartmaya çalışacaklar, her türlü agresif olayları biz iktidardan bekliyoruz. Yolda bizi karşılayan arabalara da trafik cezalarının da aşırı ölçülerde gelmeye başladığını gördük. Bu oyunlara gelmeyeceğiz' diye konuştu.

Sarıgül, Feshane'de vatandaşa yumruk attığı iddialarının tamamen yalan olduğunu yineleyerek, 'Bir tane yumruk atıldığına dair görüntü rica ediyorum' ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgül'den 'yumruk' açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN