Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Pislik dökülecek hesabı sorulacak'

Giriş Tarihi: 6.3.2014

Darbe girişiminden hesap soracaklarını ifade eden Erdoğan "Ortalığa çok pislik dökülecek. Ortaya çok çarpıcı sonuçlar çıkacak. Hiç kimsenin yaptığı yanına kâr kalmayacak" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, 17 Aralık darbe girişiminden hukuk içinde hesap sorulması için hazırlıklarını yaptıklarını ifade ederken, "Ortalığa çok pislik dökülecek" dedi. AK Parti Genel Merkezi'nde yerel medya temsilcileri ile bir araya gelen Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

BAŞBAKANI DİNLEYEMEZSİNİZ: Bir başbakanı dünyanın hiçbir yerinde dinleyemezsiniz. Savcı, tamamen keyfi bir şekilde devletin mahrem telefon görüşmelerini dinlemiştir. Savcının ya da memurların servis ettikleri bu dinlemeleri yayımlayanlar da buna CHP Genel Başkanı dahil aynı şekilde Anayasayı, yasaları ihlal etmişlerdir.

PUTİN İLE KONUŞMAM DİNLENMİŞ OLABİLİR: Türkiye genelinde sayısı 100 binleri bulan her kesimden kişinin dinlendiğini görüyoruz. Ben dün akşam Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşme yaptım. Bunu sadece uluslararası istihbarat örgütleri dinlemek isterler. Bu görüşmenin içeriğini öğrenmek isterler ama burada Türkiye'de bir savcı keyfice dosya hakkında örneğin son derece mahrem görüşmeyi dinleyebiliyor. Belki de bizim devlet başkanlarıyla, başbakanlarla yaptığımız görüşmeler böyle keyfice dinlenebiliyor.

O İHALEDE DEVLETİN KAZANCI OLDU: Birçok ihaleler yapılıyor. Bu ihalelerde, diyelim ki bir tanesi saf dışı bırakılmış ve şahsıma müracaatı olabilir veya oluyor. Ben de kendisine 'Dava aç' diyorum. Dava neticesinde o ihalenin iptali çıkıyor. Burada bu ülkenin, bu devletin 100 milyon, 200 milyon dolar kazancı oluyor. Bu telefon görüşmesini dahi dinleyecek kadar bunlar seviyesiz.

GÖRÜNTÜLEME DE VAR: Bu olaylar içerisinde sadece dinleme de yok, aynı zamanda görüntüleme de var. Hele hele bu görüntüleme, ahlaki değerleri tamamen yok farz eden, yani bir ailenin mahremine girecek kadar olan, aile dışında ilişkileri dahi görüntülemek suretiyle bunu da sosyal medyadan yayınlama hakkını size bir internet anlayışı veriyorsa kusura bakmayın ben böyle bir interneti kabul etmiyorum.

GÜVENLİ HAT YOK: Güvenli hat diye söylenen bu kriptolu telefonlar, bunu inşa eden, tesis eden, üreten, imal eden yer tarafından merkezde dinleniyor, orada depolanıyor. Sonra görüyoruz ki bunlar kopyalanıp, çalınıp götürülüyor. Aynı şeyi, Bilişim İletişim Teknolojisi Başkanlığı'nda da yapıyorlar.

HİÇBİR DİN BUNA İZİN VERMEZ: Bu örgüt de güya bir dini yapı, güya bir hizmet yapılanması. Ben, imam hatip lisesinde okudum, dinimi az da olsa elhamdülillah bilirim. Benim dinim, böyle gayri meşru bir işe her ne sebeple olursa olsun asla hoş bakmadı ve hoş bakmaz. Bırakınız İslam'ı, hiçbir dinde böyle bir alçaklığa, böyle bir ihanete meşruiyet bulamazsınız.

MİTİNGLER "MONTAJ" DİYENLERE: Miting görüntülerinin montaj olduğunu ifade edenler bizim mitinglerimize katılsınlar. Bir siyasi partinin genel başkanı da olabilir, çay da ikram edebilirim, buyursun gelsin. Kendi memleketinde nasıl bir miting yaptığımızı çok açık net aynen izletebiliriz. Bindirilmiş kıta mantığını kabul etmeyen bir genel başkanım. Çünkü meydanda reel yapıyı, gerçek yapıyı görmek için her zaman teşkilatımıza bu yasağı getiririm.

BİRİNCİ OLMAZSAK BIRAKIRIM: Bakın ben çok açık, net söylüyorum. Eğer partim bu seçimlerden de birinci olarak çıkmazsa, daha önce de söyledim, 'Ben siyaseti bırakmaya hazırım' diyorum. Acaba diğerleri bunu bırakmaya hazır mı?

TEHLİKELİ BİLGİLER VARDI, 'TAKİP ET' DEDİM: 'İftira atarsak millet bunlardan soğur' diyorlar. 'Bir takım manşetler atarsak, karalama kampanyaları yaparsak, tahrikler, tuzaklar tertip edersek millet AK Parti'den uzaklaşır zannediyorlar. İşte dün bir tane daha yayımladılar, Adalet Bakanımla benim görüşmem. Adalet Bakanıma 'Bunu yakından takip et' dememden daha doğal, daha tabii ne olur? Bana ilgili kuruluşumun verdiği bilgiler, SPK'nın verdiği bilgiler çok çok tehlikeli bilgiler ve paralel yapı veya paralel yapının dışında yapılar, kirli ilişkiler, ister istemez 'Burayı yakından takip et' dememi gerektiriyor. Bunu ben ülkem için, milletim için istiyorum. Çünkü bugüne kadar bu ülkede her şey maalesef bunların elleri ile iki dudağının arasındaydı.

ESKİ TÜRKİYE İÇİN 17 ARALIK DARBESİ: Eski Türkiye'yi özleyenler, işte en son 17 Aralık darbe girişimini yaparak, son bir umutla yeni Türkiye'ye hücum ettiler. Ellerindeki tüm imkânları ortaya koydular. İçeride ve dışarıda bütün müttefikleri ile bir araya geldiler. Açıkçası bu sürecin sonunda yok olmayı dahi göze alarak son bir saldırı düzenlediler.

ÇOK PİSLİK DÖKÜLECEK: 30 Mart'ta milletimiz sandıkta bu darbe girişimine gereken cevabı verecek. Bununla birlikte biz de hukuk içinde bu darbe girişiminden hesap sorulması için hazırlıklarımızı yaptık ve yapıyoruz. Hiç kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak. Bunun hesabını vermeye başlayacaklar. Ortalığa çok pislik dökülecek. Kurban kesim faaliyetlerinden zekat toplanmasına, bankacılık faaliyetlerinden sınavlara, ajanlık faaliyetlerinden tehdit, şantaj, haraç toplamaya kadar çok geniş bir yelpazede, çok çarpıcı, çok şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkacak. Makbuzsuz toplanan paraların nerelere vardığı ortaya çıkacak. Bütün kirli ilişkiler, kirli eylemler, Türkiye aleyhine, devlet aleyhine bütün kirli girişimler tek tek ortaya dökülecek ve failleri de yargı önüne çıkacak.

BİNA DURMAYACAK: (Yeni Başbakanlık binası inşaatı) Sıkıntı söz konusu değil, inşallah nisan, mayıs gibi beraber açılışını yapacağız.

'3 DÖNEM'DE YUMUŞAMA SİNYALİ
Başbakan Tayyip Erdoğan, basına açık konuşmasının ardından basına kapalı devam eden toplantıda yerel medya temsilcilerinin sorularını cevapladı. Kendisine 3 dönem kriterini değiştirip değiştirmeyeceği sorulan Erdoğan'ın "Partim isterse kongreye götürebiliriz. Benim şahsi düşüncem 3 dönem görev, 1 dönem dinlenme" dediği öğrenildi. Bu 3 dönem kuralında yumuşama sinyali olarak değerlendirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pislik dökülecek hesabı sorulacak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN