Lamı cimi yok paralel yapıyı temizleyeceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, atv-aHaber ortak canlı yayınında a Haber Ankara Temsilcisi Murat Akgün moderatörlüğünde düzenlenen Gündem Özel programına katıldı. Başbakan Erdoğan, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak ile Başyazarı Mehmet Barlas ve yazarlar Mahmut Övür ile Rasim Ozan Kütahyalı'nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Giriş Tarihi: 7.3.2014
Karar mekanizmalarını temizledikten sonra aşağıya doğru çözülme başlar. Bizim için Yargıtay birinci derecede önemli. Biz burada son çeteyi çökertene kadar mücadeleyi sürdüreceğiz

İnternet konusunda 30 Mart'tan sonra atılacak adımlar var. Acaba dünya ne der, şu ne der, bu ne der bakmayız. İnanın bizim bu konuda kararlılığımız var. Biz milleti YouTube'a, Facebook'a yediremeyiz.

Biraz ağır ifade olacak ama, Bunlar cemaat örgütü değil, dini örgüt hiç değil. Bunlar siyasi örgüt. Hatta İntikam Timi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ulusal güvenliği tehdit eden Gülen örgütünü, "intikam timleri" olarak nitelendirerek, "Lamı cimi yok paralel yapıyı temizleyeceğiz" dedi. AK Parti Genel Merkezi'nde atv-aHaber ortak yayınında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan şunları kaydetti:
NORMALDEN KONUŞUYORUM: Ben şu anda mesela güvenilir hat denilen telefonları kullanmıyorum, bıraktım. Şimdi artık normalden konuşuyorum, artık dinlerseniz dinleyin diyorum. İşin rezilliği çıktı. TÜBİTAK'ta adım atıyoruz işte buraları temizleyeceğiz. Bu işin lamı cimi yok mutlaka da bunun hesabını soracağız. İnlerine gireceğiz derken bunu milletim adına söylüyorum, şahsım adına değil. Muhalefet de bunun hesabını verecek.
YÜZBİNLERCE İNSAN DİNLENDİ: Casusluk, ajanlık bunların hepsine giriyor bu. Fakat şu anda bir kısım yargı adil bir kararı verebilecek durumda değil. Çünkü yargıyı da o şekilde dizayn etmişler. Bir defa bunun düzene sokulması lazım. Biz neden olaya HSYK'dan başladık, alt kademelerde bir defa cezai müeyyide uygulayamıyorsunuz. Sadece dinleme değil, ortam dinleme, görüntüleme bunların hepsini yaptılar. Biliyorum ki yüz binlerce insan bu ülkede dinlendi.
BİLİRKİŞİ DENEN BELA VAR: Yargıdaki durum ne olacak. Burada adil bir düzenleme yapmadığınız sürece netice almak mümkün değil. Bizim başımızda bilirkişi denilen bir bela var mesela. Nasıl bilirkişiye gönderecek? Bilirkişi istenilen noktada bir rapor gönderdiğinde iş bitmiştir. Hem kendini, hem de ajanı kurtarmış oluyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
Lamı cimi yok paralel yapıyı temizleyeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN