Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu ülkeyi Pensilvanya fitnecileri yönetmiyor'

Giriş Tarihi: 9.3.2014

Başbakan Erdoğan, 8 Mart'ta kadınlara 'sandığa sahip çıkın' çağrısı yaparken, paralel yapıya da şöyle seslendi: "Bu ülkeyi, artık manşetler, holding patronları, Pensilvanya'daki fitneciler yönetmiyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisine tek adam diktatör diyenlere sert çıktı. Erdoğan, "Seçime 22 gün var. 22 gün sonra sandık ortaya gelecek. Buyrun devirin o diktatörü" dedi. İstanbul'da Sinan Erdem Spor Salonu'nda dün düzenlenen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde konuşan Erdoğan bir kez daha paralel yapıya yüklenerek "Bu ülkeyi artık manşetler, holding patronları yönetmiyor, Pensilvanya'daki çiftliğinde oturup burayı karıştıran fitneciler de yönetmiyor" diye konuştu. Erdoğan, şu mesajları verdi:
* PENSİLVANYA FİTNECİSİ: Bu ülkeyi artık manşetler, holding patronları yönetmiyor, Pensilvanya'daki çiftliğinde oturup burayı karıştıran fitneciler de yönetmiyor. Kapılara gelen ablalar olabilir. Bizim ablalarımız burada. Çünkü bu ülkeyi millet yönetiyor, siz yönetiyorsunuz. Her zaman da millet yönetecek. Bizim rotamızı siz çizdiniz, biz de o istikamette gideceğiz. Bu ülkede halkın ve hakkın dediği olacak, bunların değil. Şurada 22 gün var. Kapılara bazı ablalar gelebilir, bizim ablalarımız onlara gereken cevabı verecektir.
* DEVLET GÜCÜNÜ GÖSTERECEK: Yurtlarda, evlerde kızlarımıza gece beddua seansları yaptırıyorlar. Şahsıma, eşime, kızlarıma beddualar ettiriyorlar. Bazı illerde kızlarımız yanımıza geliyor. Bizi bu beddualara katılmadığımız için yurttan atıyorlar diyorlar. Böyle bir zulüm görülmedi. Bu zulmün karşısında Türkiye Cumhuriyeti Devleti gücünü ortaya koyacaktır.
* MİLLET BAŞBAKANINI SAHİPSİZ BIRAKMAZ: Merhum Menderes'e ne yaptılarsa bugün de bize aynısını yapmak istiyorlar. Sandıkta yenemedikleri, milletin yüreğinden söküp atamadıkları Menderes'i, zorbalıkla, kalleşlikle, alçaklıkla alt etmek istediler. Bugün bu millet Menderes'i kalbine gömdü, başının tacı yaptı. Bu millet bir kez daha artık sandığı vermez, bir kez daha iradesini çaldırmaz. Bir kez daha başbakanını, bakanlarını, belediye başkanlarını sahipsiz bırakmaz.
* DEVİRİN O DİKTATÖRÜ: Tek adam, diktatör diyenlere söylüyorum. Seçime 22 gün var. 22 gün sonra sandık ortaya gelecek. Buyrun devirin o diktatörü. Eğer bu seçimde AK Parti birinci olarak çıkmazsa ben genel başkanlığı bırakmaya hazırım diyorum.
* SALDIRIYA KARŞI MÜCADELE EDERİM: Ülkemin ulusal güvenliğene, istiklaline yönelik saldırı varsa onunla sonuna kadar mücadele ederim. Ülkemin birliğine, bütünlüğüne, huzuruna saldırı varsa ben ona göğsümü siper ederim. İstanbul'a 3. havalimanını yapıyoruz. Yılda 100-150 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanı. Kalkmış bu paralel yargı, bu havalimanı yaptırmamak için elinden ne geliyorsa onu yapıyor. Böyle bir vatansever olabilir mi? Temeli nisan sonu, mayısın ilk haftası coşkuyla gururla gidip atacağız. Kimse de onun önünü kesemez.
* KASET SİYASETİNE TAVIR KOYUN: Hiç kimsenin bu vatan toprakları üzerinde ameliyat yapmasına izin vermeyiz. Ne kasetler, ne montajlar, ne iftiralar. Bu ülkenin birliğini, dirliğini bozamazlar buna asla göz yummayız. Son 2 yılda 509 bin 516 kişinin telefonlarını dinlemişler. Ne kadarının hukuki, ne kadarının keyfi dinlendiği bilinmiyor. Bu paraleller, bu hainler, kayıtları sildiği için izleri yok. İzleri yok ettikleri için skandalın boyutları tam olarak bilinmiyor. Belki sizlerin de telefonlarını dinlediler. Peşindeyiz, kovalıyoruz. Artık bu kayıtları dinleyenlerin dönemi 30 Mart akşamı farklı bir şekilde sona eriyor. 77 milyona sesleniyorum. Bu dinlemelere karşı öyle bir tavır koyun ki kaset siyaseti yapan siyasetçiler 30 Mart'ta rezil olsun.

YAĞMUR ALTINDA İSTANBUL TURU
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Büyükçekmece, Beylikdüzü ve Avcılar'da düzenlediği mitinglerde halka hitap etti. Sağanak yağmura rağmen vatandaşlar Erdoğan'ı yalnız bırakmadı. Erdoğan, üç ilçede şu mesajları verdi:
* ANNEME HAKARET EDİYOR: CHP'nin olduğu yerde hizmet olmaz. Oralarda iftira olur. Son günlerde yolsuzluk da yolsuzluk, montaj da montaj, dublaj da dublaj. Ya Kılıçdaroğlu, bir de hizmetten bahset. Ne yaptınız bu ülkede, bir onu anlatın ya. Yok anlatamaz. İşine gelmiyor terbiyesizce bir de merhum anneciğime hakaret ediyor.
* SANDIKLARA DİKKAT: 22 gün var. Sandıklara sahip olacağız. Sandık müşahitleri kardeşlerim sandıklara sahip olacağız. Kuş uçurtmayacağız.
* ABLALARIMIZ VAR: Şimdi üç kafadarlar türedi. CHP, MHP ve Pensilvanya. Pensilvanya'nın ablaları sizin kapınıza da geldi mi? Gelemez. Onların ablaları varsa işte bizim de ablalarımız var. 21.5 milyon oy aldı bu hareket son seçimlerde. Şimdi inşallah bu oylar daha da kenetleniyor. İnşallah 30 Mart bir başka olacak, yeni bir milat olacak.
* ASLI ASTARI YOK: Biz hizmet siyaseti yaparız CHP iftira siyaseti yapar. İşte son zamanlarda yatıyor kalkıyor yolsuzluk da yolsuzluk. İnanıyor musunuz? Söylenen şeyin bir aslı astarı olur. Böyle bir şey yok. Akşam saatlerinde ise "Giresunlular Bağcılar'da Buluşuyor" programına katılan Başbakan Erdoğan, "Yeni montajlar çıkacakmış. Hiç kimse bunlardan korkmasın" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu ülkeyi Pensilvanya fitnecileri yönetmiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN