Başbakan Ağrı'da konuştu

Giriş Tarihi: 10.3.2014 13:30 Güncelleme Tarihi: 10.3.2014 19:02

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Ağrı'daki mitinginde konuşma yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Adliye Meydanı'ndaki açıklamalarından satırbaşları şöyle:

AK Parti'ye, bu davaya gönül verdiğiniz için size teşekkür ediyorum. Biz 12 yıldır topraklarımızda akan kanı dindirmek için çırpınırken, birileri bize çelme takmanın gayreti içindeler. Geçtiğimiz 2013 yılında Nevruz'u büyük bir coşkıyla kutladık. 77 milyon baharı büyük bir heyecanla karşıladı. Bu bahar kalıcı olsun diye dua ettik. Allah'a hamdolsun geçen temmuzdan bugüne kadar terör nedeniyle yeni acılar yaşamadık. 1 yıldız kan akmıyor, ocaklar sönmüyor, Doğu'nun ve Güneydoğu'nun çehresi değişiyor. Hamdolsun evlerimize huzur geldi, sofralarımız şenlendi. Bu baharın kışa dönmesine, bu huzurun bitmesine izin vermeyeceğiz.

Ağrı'ya havalimanı yapılacak dense inanır mıydınız? İşte biz bunu başardık. Hayalleri gerçeğe dönüştürdük. 12 yıl önce televizyonundan 24 saat Kürtçe yayın yapılacak denilse inanır mıydınız?

7 Şubat 2012'de MİT Müsteşarımızı tutuklamak istediler. Barış sürecini durdurmak istediler.

En büyük yolsuzluk, en büyük hırsızlık milli irade hırsızlığıdır. Bize yolsuzluk ve rüşvet iftirası atanlar, aslında milli iradeyi çalarak yolsuzluğun ve hırsızlığın en büyüğünü yapmak istediler. Biz bu milletin bir kuruşunu yedirmedik, yedirmeyiz. Milletin iradesini de gasp ettirmeyiz

Bu CHP'nin genel başkanı bizim için "Menderes'in adını ağzına almaya hakkı yoktur" diyor. İşte yüzsüzlük budur! "Menderes hiç şaibeli konumda olmadı" diyor. Elinize, dilinize dursun be. Yapmadığınızı bırakmadınız, atmadığınız iftira kalmadı. Darbeden sonra bile alçakça iftiralar attınız, yetmedi idam ettiniz. Şimdi de çıkmışlar, arsızca, pişkince bize Menderes'i anlatıyorlar.

Bir genç önüme çıktı ve "Başbakanım son günlerde 17 aracı burada yaktılar" dedi. Biz bu olayların kaynaklarını biliyoruz. Sandıkta bunlara gereken cevabı vermek lazım. Araçları yakarak, molotoflar atarak bu ülkede seçimi baskı altına alanlara sizin iradeniz en güzel cevabı verecektir.

Ağrı'da ilçeleriyle beraber AK Parti'nin modern şehircilik anlayışını hakim kılacağız. Bizim bu yürüyüşümüz komplolarla, montajlarla, dublajlarla durduramazlar. Çünkü bu işin gerçek sahibi sizsiniz. Siz ne derseniz o olur. Birilerinin dediği değil, milletin dediği olur. Yola çıktığımızda Türkiye'nin hali neydi, bugün Türkiye'nin hali ne?

Görüyorsunuz Doğubeyazıt'ta belediyecilik yok. Bütün Ağrı'da yeni belediyecilik anlayışı yerleşmeli.

Pensylvanya'nın uzantıları SMS'ler atıyorlar, "AK Parti'ye oy vermeyin" diyorlar. CHP ile MHP'yi de kötü aldattı onu da söyleyeyim. Bu 3 kafadar yola çıktılar ama yolu şaşırdılar. "Kasetler var, montajlar var, hükümeti devireceğiz" dediler. Ellerindeki kasetlerin hepsi korsan çıktı. Bir darbe tertip ettiler, ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Biz hiçbir şeyden çekinmiyoruz. Abdestinden şüphesi olmayanın namazından süphesi olmaz. 30 Mart'ta kasetler değil, millet konuşacak ve benim milletim de gereken cevabı verecek.

Bu seçim adeta bir genel seçim olarak cereyan ediyor. Onun için vereceğiniz oylar çok önemli.

Ağrı'yı görülmemiş hizmetlerle tanıştırdık. BOTAŞ Doğalgaz İletim Hattı'nı döşedik. Dağıtımı gerekirse kamu olarak yağacağız. Ağrı'nın kaderini değiştirecek Yazıcı Barajı'nı hizmete aldık. 3 adet gölet ve sulamasını inşa ediyoruz. Hükümetimiz döneminde Ağrı'ya 5 katrilyon 700 trilyon TL yatırım yaptık. Bugüne kadar Ağrı'ya bu çapta ve büyüklükte hizmet getiren oldu mu? Olmadı çünkü bu bir aşk işi.

Ağrı'da 400 yataklı Merkez Hastanesinin yapımı süratle devam ediyor. Köylere büyük destekler verdik. Köyler için Ağrı'da 190 trilyon TL kaynak kullandık. Köylerin tamamına temiz su götürmek için çalışıyoruz. Ağrı'ya biz gelene kadar 16 km bölünmüş yol yapılmıştı, biz 700 km yaptık.

Ağrıda çiftçimize ciddi destek verdik. Doğubeyazıt'a kültür merkezi kazandırdık. Ağrı'da 3,5 trilyon lira sosyal yardım verdik. Çünkü biz halkımızın yanındayız.

Ağrı'da belediye başkan adayımız Hasan Aslan ile birlikte yolumuza devam edeceğiz. Belediyecilik tecrübe ister. Eser siyasetine oyumuzu vereceğiz.

Bunlar bize az mı çektirdi? 4 yavrum imam hatip mezunu. Kızlarım başörtüsünden üniversite okuyamadı.

Katsayı zulmü kalktı, istediğin üniversiteye girebiliyorsun. Bunu AK Parti yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Ağrı'da konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN