Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yılmaz: "Berkin Elvan'a yapılanlar bir yanlış"

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Berkin Elvan'a yapılanlar bir yanlış. Allah ailesine sabır versin. Hiçbir şekilde tasvip edebilmek mümkün değil. " dedi

Giriş Tarihi: 12.3.2014 10:26
Bakan Yılmaz, Kaptanpaşa Mahallesi'ndeki Aziziye Kışlası'nı ziyaret etti. Kışlanın girişinde 25. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yüksel Durak ve askeri birlik tarafından karşılanan Bakan Yılmaz, burada Vali Seyfettin Azizoğlu, AK Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay, Belediye Başkanı Faruk Köksoy ve diğer yetkililerle incelemelerde bulundu.

Yılmaz, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kışlanın sivile dönüştürülmesiyle Ardahan'a bir güzellik katılacağını belirterek, şunları kaydetti:

"Bu güzel yeri Ardahan'a kazandırmak istiyoruz. Silahlı kuvvetlerimize teşekkür ediyorum. Bu mekanları bu zamana kadar korudukları için. Genelde onların olduğu her yer hem korunuyor hem de gelecek nesillere devrediliyor. Eğer burada silahlı kuvvetlerimizin bir birliği olmasaydı, Aziziye Kışlamızın birçok taşı başka yerde kullanılmış olunurdu. O bakımdan ben kendilerine teşekkür ediyorum. İnşallah burayı uygun bir zamanda Ardahan'ımıza kavuşturmuş oluruz."

Yılmaz, kışlanın Ardahan Kalesi ve Kura Nehri manzaralı olduğuna dikkat çekerek, bunun Ardahan'a başka bir güzellik katacağını vurguladı.

Berkin Elvan'ın ölümü

Bakan Yılmaz, gazetecilerin Berkin Elvan'ın ölümüyle ilgili sorusuna da üzüntülü olduğunu belirterek, "Allah mekanını cennet etsin. Çok yanlış yani. Berkin Elvan'a yapılanlar bir yanlış. Allah ailesine sabır versin. Hiçbir şekilde tasvip edebilmek mümkün değil. İlke bazında hareket etmek lazım. Kendi nefsine ne istiyorsan, başkaları için de onu iste. Benimde 14 yasında çocuğum var yani dolayısıyla hiç yapılacak bir şey mi. Allah sabırlar versin" karşılığını verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz: "Berkin Elvan'a yapılanlar bir yanlış"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN