Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Siz sandıkla biz hukukla

Artık milletiyle kucaklaşan bir Türkiye'nin olduğunu söyleyen Erdoğan: Eski ile yeni Türkiye arasında bir tercih yapacaksınız Seçmenin CHP, MHP ve BDP'den hesap sormasını isteyen Başbakan "Biz de bu Pensilvanya'dan hesap soracağız" dedi

Giriş Tarihi: 13.3.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Siirt ve Mardin'de muhalefete yüklendi, vatandaşlara "30 Mart'ta siz sandıkta CHP'den, MHP'den, BDP'den hesap soracaksınız. Biz de bu Pensilvanya'dan, ihanet şebekesinden hesap soracağız. Hiç endişeniz olmasın. Son çete temizlenecek" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:

BURADAN PINARHİSAR'A GİTTİM: Bu meydandan (Siirt) Pınarhisar'a gittim. O zaman İstanbul Belediye Başkanıydım. Ne yaptım, adam mı öldürdüm? Bir şeyler mi çaldım? Ziya Gökhalp'in Milli Eğitim'in kitaplarında da onaylı şiirini okudum, bunun için Pınarhisar'a gittim. İşte bu devir kapandı. Şimdi yeni bir dönem başladı.

ARTIK ESKİ TÜRKİYE YOK: Eski Türkiye'de yoksulluk, yolsuzluk, yasaklar vardı. Ret, inkâr, asimilasyon vardı. Türkülere, kitaplara, klavyelere, annenin evladıyla anadilinde konuşmasına yasak vardı. Bunları kim serbest etti. Biz ettik ya. Eski Türkiye'de kan vardı, göz yaşı vardı. İşte biz o dönemleri kapattık. Şimdi yeni Türkiye var. Yeni Türkiye milletiyle bir, milletiyle kucaklaşan bir Türkiye. Kitapların özgürce basıldığı bir Türkiye var. Herkesin kendi anadilinde özgürce konuşabildiği bir Türkiye var. Yeni Türkiye'de dağa çıkan değil, kendi şehrinde üniversiteye gidebilen gençler var. Artık şehit haberleri, acı haberler gelmiyor.

TÜRKİYE'YE İSTİKAMET VERECEK SEÇİM: Demokrasi tarihimizin en önemli seçimlerinden birine giriyoruz. Sadece belediye başkanlarının oylanacağı değil, artık partinin oylanacağı bir seçime giriyoruz. Türkiye'nin istikametinin şekilleneceği bir seçime giriyoruz.

YENİ TÜRKİYE'YE SABOTAJ: Çözüm sürecini siz istediniz. Şimdi de bu süreci korumanızı sizlerden rica ediyorum, sımsıkı sahip çıkmanızı rica ediyorum. Çözüm süreci birilerini ciddi şekilde rahatsız etti. Şehirlerimize, sokaklarımıza, evlerimize gelen ferahlık birilerini ciddi şekilde rahatsız etti. Büyüyen ekonomi, güçlenen Türkiye, yeni Türkiye birilerini rahatsız etti. Önce Gezi eylemleri dediler, huzur ve istikrarı bozmak istediler. Şimdi de 17 Aralık, 25 Aralık darbe girişimiyle yeni Türkiye'ye sabotaj düzenlemek istediler.

MOLOTOFLA DEMOKRASİ GELİR Mİ?: Gezi eylemlerinde ağaç bahaneydi, çevre bahaneydi, gerisi çok şahaneydi. Ne oldu, güzel neticeler mi alındı, yaktılar, yıktılar molotoflarla. Ya molotoflarla demokrasi gelir mi, vatandaşın camını çerçevesini yakıp yıkmakla demokrasi gelir mi? Gücün varsa sandığa gidersin. Sandığa gitmiyorsan halka saygısızsın. 17 Aralık darbe girişiminde de yolsuzluk ve rüşvet sadece bahanedir. Bir iftiranın arkasına sığınıp, Türkiye istikrarına, özellikle de kardeşliğimize, çözüm sürecine hücum ediyorlar. Hiçbir yolsuzluk, rüşvet girişimine asla göz yummadık ve yummayız.

SOKAKLARI TAHRİP ETMEK İSTİYORLAR: CHP, MHP, BDP ve onlara rehberlik eden Pensilvanya, beraber oldular, arkadaş oldular, dost oldular. Ya ne zamandan beri siz dostsunuz ya? Sizin kumaşınız birbirine pek uymaz ya nasıl oldu bu iş. Aslında bunlar yolsuzlukların peşinden koşmuyor aslında milli iradeyi çalmak istiyorlar.

YENİ PROVOKASYONLAR DEVREDE: Milletin 30 Mart'ta da AK Parti diyeceğini anlayanlar, sandığa gölge düşürmek için yeni provokasyonları, yeni tahrikleri devreye sokuyorlar. Türkiye'de huzuru bozmak, sokakları karıştırmak için o malum çevreler yeni tuzakların peşinde. Bu senaryolara, tahriklere, tuzaklara karşı 77 milyon aziz milletimin uyanık, sabırlı, sağduyulu olmasını özellikle rica ediyorum.

MESELELERİ SANDIKTA ÇÖZÜN: Bütün siyasi partilere, bütün medya kuruluşlarına, olayları tahrik etmeye çalışan işveren örgütlerine, sendikalara, sivil toplum örgütlerine sorumluluk çağrısı yapıyorum. Kimin ne meselesi varsa, meselesini 30 Mart'ta sandıkta çözsün.

DEMOKRATİK BİR DURUŞ DEĞİL: Sokaklara çıkmak, insanları sokağa itmek asla çözüm değildir. Seçime 18 gün kala sokakları ateşe vermeye çalışmak demokratik bir duruş değil. Sandık dışında yol arayanlar, hem tehlikeli hem de boş yollara sapıyorlar. Onlara gereken dersi bizler, 30 Mart'ta vereceğiz.

ŞER'DEN HAYIR HASIL OLACAK: Pensilvanya'nın kuyruğuna takılan CHP, MHP, BDP... Sokaklardan umut olur mu? Kimlerin kimlerle ortak hareket ettiğine lütfen dikkat edin. Pensilvanya CHP ile hareket ediyor, CHP en ağır sözleri söylediği Pensilvanya ile hareket ediyor. MHP hem CHP hem Pensilvanya ile hareket ediyor. Teröristler, vandallar işte bu Pensilvanya ile CHP ile MHP ile ittifak yaparak sokakları karıştırmak istiyorlar. Hiç endişe etmeyin, biz bunların hesabını soracağız. 30 Mart'ta siz sandıkta CHP'den, MHP'den BDP'den hesap soracaksınız. Biz de bu Pensilvanya'dan, ihanet şebekesinden hesap soracağız. Her olayda hayır vardır. Hiç endişeniz olmasın. Son çete temizlenecek. CHP'nin, MHP'nin darbe umudu yitip gidecek. Hiç endişeniz omlasın. Şerden hayır hasıl olacak ve inşallah Türkiye çok daha güzel günlere erişecek.

'BU HESAPLARI BULURSAN PARAYI SANA VERECEĞİM'
"Çıkmış bu CHP'nin başındaki genel müdür benimle ilgili yeni bir yalan daha uydurdu. İsviçre bankalarında benim 13 hesabım varmış. Sende zerre kadar karakter varsa, senin cibilliyetin düzgünse, bu hesaplar hangi bankadaysa vicdanın varsa, bu hesapları bul çıkar. Ben de çıkan parayı varsa, sen çok fakirsin ya sana vereceğim. Yalanın kuyruklusunu biliyorduk ama bu kadarını da bilmiyorduk. Adamın bütün hayatı iftira üzerine kurulu. Çünkü fetva veren hocaları da var artık. Fetvayı da Pensilvanya'dan alıyorlar, iftira at tutmazsa izi kalır diyorlar. Sabır, sabır, sabır artık dayanılmaz hale geldi. Çünkü bunlarda takiye var, bunların karakterinin gereğidir. İftira var, karakterinin gereğidir. Bunlar bir araya geldiği zaman fitne var."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Siz sandıkla biz hukukla
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN