Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan Batman'da konuştu

Giriş Tarihi: 14.3.2014 13:57 Güncelleme Tarihi: 14.3.2014 15:03
Başbakan Erdoğan Batman Demokrasi Meydanı'nda halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Batman bu seçimlerde esere mi oy verecek, yoksa ideolojilere mi oy verecek. Eski Türkiye'de şarkılar, türküler, harfler, annenin evladıyla kendi diliyle konuşması, başörtüsü yasaktı. Eski Türkiye'de yasakların yanında yoksulluk vardı. 12 yıl boyunca anlamsız yasakları kaldırdık. Yasakları kaldırmakla yetinmedik, farklı dil ve lehçelerin üniversitelerdeki eğitiminin önünü açtık.

Batman'a artık acı haber gelmiyor, evlatlarını kaybetmiyor, kepenkler kapanmıyor. Batman'da hamdolsun artık huzur var. Yatırımlarla Batman'ın çehresi değişti. Daha çok yatırımla bölgenin parlayana yıldızı olacak.

Yeni Türkiye'de akan kanı durdurduk, acıları dindirdik.

Çözüm sürecini siz sahiplendiniz. Bugüne taşıdınız. Süreci korumanızı ve ileri boyuta taşımanızı istiyorum.

Çözüm süreci Batman'da nasıl umutla heyecanla karşılandıysa, Trabzon'da, Aksaray'da İstanbul'da aynı sıcaklıkla karşılandı.

AK Parti olarak biz bu sorunu çözeriz dedik. Bedeli ne olursa olsun çözeriz.Baldıran zehiri içeriz yine de çözeriz.

Türkiye gerçekten kucaklaşıyor, helalleşiyor, bir oluyor, birlikte oluyor, kardeş oluyor hep birlikte Türkiye oluyor. Çözümün, barışın gelmesinden rahatsız olanlar var. Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklayamayanlar süreçten rahatsızlar.

Şimdi artık Pensilvanya'dan kasetler geliyor. Ablalar, sizin de kapılarınızı çaldılar mı?

Ablalar size de geliyor mu? Onlara gereken dersi verin. "Senin Hocan benim başımı açmam için fetva verendir. Defolun" deyin.

Bunlarda takiye, fitne, fesat var.

Seçimde bunlar sizi yanıltabilir. Oy pusulasında yazı olmayacak, sadece mühür olacak.

Hazreti Cebrail, inse parti kursa oy vermem diyor. Bu nasıl bir benzetme, bunu nasıl söylersin? Burada iyice dağıtma var. Meleklere iman var, sen bunu nasıl söylersin?

Kızların başı açık, başı örtülü diye ayırdılar. Saidi Nursi,'Zalimler için yaşasın Cehennem' diyor ya biz de öyle diyoruz.

Bunların dersanesine giden, okulan giden yavrunuz varsa çekin alın. Devletin okulları bize yeter. Haftasonları ek dersler koyacağız, ücretini devlet olarak biz ödeyeceğiz.

İnönü'nün birkaç doğru lafı var, bunlardan birinde "Namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, başarılı olamazsınız" diyor.

Pensilvaya'daki zatın Suriyeli, Mısırlı çocuklar için bir cümle kurduğunu, Filistinli çocuklar için gözyaşı döktüğünü duydunuz mu?

Bunlar çocukların ölümüne ağlamayacak kadar taş kalpliler. Eğer acımaları, merhametleri olsaydı çözüm sürecinde bunu görürdük.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan Batman'da konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN