Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçime üfürükçüler karıştı

AK Parti'nin İstanbul Şişli Belediye Başkan Adayı Mukadder Başeğmez seçime günler kala İstanbul’da yaşanan şiddet olaylarını ve seçim bürolarına yapılan saldırıları A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun sunduğu Kadraj’da anlattı.

Giriş Tarihi: 14.3.2014 14:51 Güncelleme Tarihi: 17.3.2014 10:20
Başeğmez "keşke bin tane seçim büromuz yansaydı da o gençler ölmeseydi" dedi.

Başeğmez, saldırılarla ilgili olarak şunları söyledi:

"1000 BÜROMUZ YANSAYDI DA GENÇLER ÖLMESEYDİ"

Hunharca, cahilce yakmışlar yıkmışlar. Binaları yakmaya kalkmışlar. Kurtuluş'taki irtibat büromuzun plastik sandalyeleri ve masaları yakmışlar. Beklemişler ki apartman yansın. Bunlara bakınca maddi zarar var, can sıkıntısı var ama bin tane irtibat büromuz yansaydı da Berkin ve Burak ölmeseydi. Emin olun o annelerin babaların yerine kendimize koyunca yangın çıkar söndürülür. İki kamyon bir yerden malzeme çıktı, tamir edilir. Kalp kırılmasın, gönül incinmesin.

"BERKİN'İN CENAZESİNE ALEVİ MECLİS ÜYESİ ARKADAŞLARIMI GÖNDERDİM"

Burak'ın cenazesine de Berkin'in cenazesine de gitmedim. İkisine de arkadaşlarımı gönderdim. İki tane Alevi meclis üyesi adayı arkadaşım var, onları Berkin'in cenazesine gönderdim, orada bulundular, acıyı paylaştılar. Ben de gitmek isterdim ama görüyorsunuz, iş köpürtülüyor çünkü acılar yarıştırılıyor. Hassasiyet gösterdim. Ben Berkin'i bizzat ziyaret etmek istedim ölmeden önce, sağlık açısından uygun olmadığını söylediler, saygı duydum. Bir yanda DHKP-C, bir yanda Pensilvanya, bir yanda Cem Vakfı Başkanı'nın sözleri, Türkiye'yi karıştırmak istiyorlar. Halk kimin hangi demeci neden verdiğini biliyor ama bu kirli mesajlarla olan fakir fukaranın çocuğuna oluyor.

"BERKİN'İN YÜRÜYÜŞÜNDE POSTERİM YIRTILMIYOR, GECE BİRİLERİ YIRTIYOR"

O kadar kitle Şişli Cami'nin oradan geçti, öfkeliydiler de, benim posterime bir şey yapmadılar, teşekkür ederim ancak gece yırtılıyor. Bunu gece kim yapmış bilmiyorum.

"SEÇİMDE İŞİN İÇİNE ÜFÜRÜKÇÜLER GİRDİ"

Düğün bayram, davul zurna seçime gitmiyoruz, işin içine iyi saatlerde olsunlar girdi. İşin içine ülkeyi diz çöktürmek isteyen, karanlık güçler girdi. Üfürükçüler işe el koydu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçime üfürükçüler karıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN