'Sokakları ateşe vermek istiyorlar'

Başbakan Erdoğan "30 Mart'ta sandıktan AK Parti'nin çıkacağını gören muhalefet, medya ve bazı işadamları çirkin girişim başlattı. Sokakları karıştırmak için ahlaksızca tahrikler yapıyorlar" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, "30 Mart seçimlerinde sandıktan AK Parti'nin çıkacağını gören muhalefet, medya, bazı iş adamları sandığı gölgelemek için çok çirkin girişim başlattılar" dedi. Önce Gezi, ardından 17 Aralık operasyonunun yapıldığını ifade eden Erdoğan, "Şimdi de sokakları tahrik ederek, terörize ederek sonuç almaya çalışıyor, sokakları ateşe vermek için çalışıyorlar" diye konuştu. Erdoğan, Mersin ve Aksaray mitinglerinde şu mesajları verdi:
PARALELLER TUTUŞTU: Tek devlet, içeride ayrı devlet asla kabul etmiyoruz. Paralel yapı, paralel devlete asla. Onun için bunlara gereken dersi, gereken cevabı veriyoruz, vereceğiz. Bunlar, şu anda tutuştular.
BAHÇELİ İFTİRA ATMA: Ey Bahçeli ya sen? Sokakları tahrik etmekten vazgeç. Kalkıp "Tayyip Erdoğan sokakları tahrik etme" diye iftira atma. AK Parti gençliğinin elinde taş sopa molotof yok. Kalem kitap tablet bilgisayar var.
SOKAĞI TERÖRİZE GAYRETİ: 30 Mart'ta sandıklardan AK Parti çıkacağını gören muhalefet, medya, bazı iş adamları sandığı gölgelemek için çok çirkin girişim başlattılar. Önce "Gezi" dediler, 17 Aralık darbe girişimini başlattılar. Şimdi de sokakları tahrik ederek, terörize ederek sonuç almaya çalışıyorlar. Medya günlerdir sokakları ateşe vermek için sorumsuzca yayın yapıyor. İş adamları çıkıyor, sokakları karıştırmak için ahlaksızca tahrikler yapıyor. Siyasetçiler sokakları karıştırmaya çalışıyor.
PENSİLVANYA'DAN KARIŞTIRIYOR: Filistinli bir tek çocuk için gözyaşı dökmeyen, Mısır için Suriye için yüreği yanmayan, Pensilvanya'daki zat da oradan sokakları karıştırma çağrısı yapıyor.
MHP GEZİCİLERLE NE İŞİN VAR?: Ey MHP senin bu Gezicilerle ne işin var? Marjinal örgütlerle, polise askere kurşun sıkan o terör örgütleriyle sen nasıl ittifak yapıyorsun? Ankara'da bayrağımızı yakanlarla, İstanbul'da başörtüsüne saldıranlarla nasıl işbirliği yapabiliyorsun? MHP'li kardeşlerime sesleniyorum, yılların MHP'sinin DHKP-C gibi bir örgütle aynı safta yer alması senin kanına dokunmuyor mu?
İKTİDARI SEÇKİNLERE TESLİM EDECEKLER: Şimdi bunlar 3 kafadar, iktidarı milletten alıp, eskiden olduğu gibi seçkinlere teslim etmek istiyorlar. Eskiden olduğu gibi Türkiye'yi holdingler yönetsin, bir kısım medya yönetsin, faiz lobisi, vaiz lobisi, kan lobisi, rant lobisi yönetsin diye mücadele ediyorlar. Biz, buna boyun eğmeyeceğiz.
TERÖR ÖRGÜTÜNE AKIL VERENLER VAR: Batıda, doğuda huzur var. Kuzeyde, güneyde huzur var. Biz kan dursun diye çırpınıyoruz. '30 yılda 40 binden fazla maalesef ölüme neden olan terör artık bitsin' diyoruz. İşte birileri bunu sabote etmek için çalışıyor. Terör örgütüne akıl verenler, 'Yeniden silahı elinize alın' diyenler, bu kadar alçalanlar var. Doğuda terör biterken büyükşehirlerde terörü, sokak eylemlerini azdırmaya çalışanlar var. Bu kirli oyunu, kirli ittifakı görmenizi istiyorum. Her yola başvurabilirler. Biz siyaseti hukuk zemininde yürüteceğiz. Oyuna gelmeyeceğiz. Başörtülüsü, başı açığı, el ele, ders vereceğiz.
BURAK'IN GÜNAHI NEYDİ?: İstanbul'da gördünüz, itfaiye aracına saldırdılar, itfaiyeciyi tekme tokat dövdüler. Cam çerçeve indirdiler. Bunların insanlıktan nasibi yok. Akşam dönüp gelirken, günahsız, garip, Giresun Alucra'dan, askerden yeni gelmiş bir genci öldürdüler. Dün bu kadar yazı yazan, televizyonlarda söyleşiler, üzüntüler belirtenler, acaba o Burak yavrumuz için ne diyecekler? Hiçbir şey duydunuz mu? Bunlar dükkanlara, esnafa saldırdılar. Burak yavrumuzun ne günahı vardı? Bakın DHKP-C olayı üstlendi.
BOYNER'E TEPKİ: CHP kaymak tabaka ile birlikte. Beyaz Türkler diyorlar. Onlar da bize başka şey diyor. Bir zamanlar birisi siyasete soyunmuştu. Avucunu yaladı. Bunların mağazalarından alışveriş etmeyin. Teröristlerle işbirliği halinde olanlara gereken dersi vermek lazım.

'Hani demokrattınız?'
Başbakan Erdoğan dün Ankara'da "Kızılay-Çayyolu" metrosunun açılışını gerçekleştirdi. Erdoğan buradaki konuşmasında AK parti seçim bürolarına yapılan saldırılara sert tepki göstererek "Hani siz demokrattınız, hani siz özgürlükçüydünüz? Bunlar sahtekâr, sahtekâr" dedi. Erdoğan şöyle konuştu: "Bunlar sandığa inanmıyor ve 30 Mart'ın sonucunu şimdiden görüyorlar. Gördükleri için de diyorlar ki 'artık kargaşa çıkartalım da acaba bu kargaşa ile netice alır mıyız? Ama alamayacaklar. Siz gerekli cevabı vereceksiniz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sokakları ateşe vermek istiyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN