Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Pensilvanya Ergenekonu'

Başbakan Erdoğan, 30 Mart'ın "Ergenekon'un da Pensilvanya yönetimindeki yeni Ergenekon'un da umudunu tamamen yitireceği tarih olacağını" söyledi. Erdoğan "Son çeteyi de tasfiye edeceğiz" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, "30 Mart Ergenekon'un da Pensilvanya yönetimindeki yeni Ergenekon'un da umudunu tamamen yitireceği tarih olacaktır. Son çeteyi de tasfiye edeceğiz" dedi. Partisinin Adana mitinginde konuşurken, Adana'da durdurulan MİT TIR'ları ve MİT'çilere kötü müdahaleye ilişkin "Bunları izlediğim zaman bir Başbakan olarak çılgına döndüm" diyen Erdoğan şunları söyledi:

GEZİ'DE BAŞLAYAN OYUN:
Gezi olaylarından beri Türkiye üzerinde çok kirli bir oyun oynanmak isteniyor. Türkiye'deki istikrar bozulmak isteniyor. Türkiye ekonomisi baltalanmak isteniyor. Aktif dış politikamız zayıflatılmak isteniyor. Huzurumuz, kardeşliğimiz, başarıyla yürüyen çözüm süreci zedelenmek isteniyor.

CHP DHKP-C'Yİ KOLLUYOR:
Hemen arkasından devlet düşmanı, millet düşmanı, eli kanlı bir terör örgütü hem partimize hem polisimize terörist saldırılarda bulundu. CHP işte bu örgüte sahip çıktı. İstanbul'da Burak Can isimli bir kardeşimizi şehit ettiler. Ne oldu? Bu eli kanlı örgüt çıktı, "Bu eylemi biz yaptık" diye açıklamada bulundu. Örgüt çıkıp "Bu cinayeti ben işledim" diyor ama CHP'nin o başındaki genel müdür var ya o adeta bu örgütü korurcasına, "Kimin ateş ettiği belli değil" diyor ve utanmadan. CHP'nin Genel Başkan Yardımcısı da soru önergesi veriyor. CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum, Allah aşkına, bu CHP'ye gidip de nasıl oy vereceksiniz?

CHP ŞİRAZEDEN ÇIKTI:
Bu CHP'nin artık gözü dönmüş, bu CHP artık tamamen şirazeden çıkmış. CHP artık devlet düşmanı, millet düşmanı terör örgütlerini koruyup kollar hale gelmiş. Bu tehlikeli gidişe CHP içinde 'dur' diyecek hiç mi yürekli bir kişi yok.

AKILLARINI YEMİŞLER:
Güya bunun arkasına takılan hocalar da var. Bunlar akıllarını peynirle yemiş, bunlar iradelerini kiraya vermişler ve bunlar maalesef şu anda milletimizin içine fitneyi soktular, aileleri dağıttılar, aileleri böldüler.'

TIR'LARI DURDURANLAR HAİNDİR:
Burada TIR'ları durdurdular. Adeta suçluymuş gibi, düşmanmış gibi TIR'ları durdurdular. MİT mensubu yüzbaşımızı, üsteğmenimizi darp ettiler. Suriye'de Bayır Bucak Türkmenlerine yardım götüren TIR'larımıza düşmanca haince muamele yaptılar. Ben bunları izlediğim zaman, bir Başbakan olarak çılgına döndüm. O TIR'larımızı durduran kim olursa olsun, haindir. Yahu bunlar terör örgütünün elemanı mı? Ve oraya gelen savcı, bu savcı paralel yapı.

İNLERİNE GİRİYORUZ: Tek devlet diyoruz. Paralel devlet tanımayız. Bitecekler. İnlerine giriyoruz. 17Aralık, 25 Aralık iyi ki oldu. Bunların gerçek yüzü ortaya çıktı. Biz bu ülkeyi sokakta bulmadık. Şantajcılara, kasetçilere bu ülkeyi teslim etmeyeceğiz.

PENSİLVANYA ERGENEKONU:
30 Mart siyasetin ve demokrasinin zafer günü olacak. 30 Mart Türkiye için devlet içine sızmış çetelerin artık tamamen kaybedeceği bir tarih olacak. 30 Mart Ergenekon'un da Pensilvanya yönetimindeki yeni Ergenekon'un da umudunu tamamen yitireceği tarih olacaktır. Son çeteyi de tasfiye ederek, zincirlerden prangalardan kurtularak, inşallah aydınlık geleceği hep birlikte inşa edeceğiz.

O DEFTER KAPANDI:
Artık bundan sonra bunların olimpiyatları molimpiyatları diye bir şey bizim dünyamızda yok. Bitti onlar, o defterler kapandı.

İSPATANE GEREK:
Ey Bahçeli? Ne ekmeği be? Kimi aldatıyorsun? Elinde sapanla, yüzü poşulu kişiyi görmüyor musun? Ondan sonra benim polisime hakaret ediyorsun.

CASUSLUK YAPTILAR:
Bir cumhurbaşkanını, başbakanı dinlemek suçtur, casusluktur, bakın o kadar ileri bir suçtur. Bir genelkurmay başkanını, bakanları dinleyemezsiniz, suçtur. Bu ahlaksızlar, günlerce, haftalarca ama montaj ama doğru, bunları yayınlıyorlar. Bunlar casusluk suçundan yargılanacaklar zaten. Ben bunlara inanmadığınızı biliyorum ama bununla kalmayacak bu iş. Bunlar casusluk suçundan yargılanacaklar. Çünkü bunun bedelini ödemeleri lazım, biz bu devleti sokakta bulmadık, Yok öyle 25 kuruşa simit.

30 MART MESAJI:
İsrail bombalama yapıyor, 'İsrail teröristleri bombaladı' diye bunların televizyonu yayın yapıyor. Bunlar bu ya. Mavi Marmara'da bunu yaptılar. Ama inşallah 30 Mart'ta ümitlerini kaybedecekler.

KÖRFEZ'E DÜNYANIN 4. BÜYÜK KÖPRÜSÜ
Başbakan Erdoğan, İzmit Dilovası'nda İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu İzmit Körfez Köprüsü Ayağı Keson Batırma Töreni'ne katıldı. Erdoğan, suyun dibinde 56'ya 72 ebatlarında temeller olduğunu belirterek, bu keson kuyularının bugün (dün) yerleştirileceğini söyledi. Erdoğan "Bunlar inşallah tarihe kayıt düşecek bir eserdir. Literatüre girecek bu. Dünyada dördüncü, rabia. Türkiye'de bu kadar güzel, bu kadar umut verici gelişmeler yaşanırken, bunları gölgelemeye çalışmak, apaçık şekilde Türkiye'nin kazanımlarını yok etmeye gayret etmektir. İşte Marmaray, 153 yıllık bir hayaldi, gerçekleştirmek bize nasip oldu. Marmaray'ın güneyinde 2 katlı bir tüp geçit, denizin altında onu yapıyoruz. Önümüzdeki yıl o da bitecek. İnşallah açılışı bizlere nasip olacak" diye konuştu. İstanbul-İzmir arasında karoyulu ulaşımını 3,5 saate düşürecek "Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi"nin en önemli geçiş noktası İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü. Köprü bin 550 metre, orta açıklığı ve toplam 2 bin 682 metre uzunluğu ile dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüleri arasında 4. sırada yer alacak. Asma Köprü, Kuzey ve Güney Yaklaşım Viyadükleriyle 4 bin 540 metre uzunluğunda olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pensilvanya Ergenekonu'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN