Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engel tanımıyorlar!

Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda 22 hafta boyunca eğitim alan komandolar 4 haftalık Komando İhtisas Kursu için -20 derecedeki Davraz Dağı'nda tatbikata başladı

Giriş Tarihi: 17.3.2014
Isparta Eğirdir Dağ Komando Okulu'nda eğitim gören komandolar 22 haftalık eğitimleri sonrasında ihtisas yapmak için dağa çıktı. Kuvvet komutanlıklarından gönüllülük esasına göre zorlu giriş testlerinden sonra seçilen genç subay ve astsubaylardan oluşan komando birlikleri İhtisas Kursu'nun ilk safhası olan "Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Komando Harekatı"nı Davraz Dağı'nda gerçekleştirdi. Dört haftalık eğitimin ilk bölümünde temel kayak eğitimi ve hedikle ilerleme tekniklerini öğrenen komandolar, kar araçları kullanma, derin kar ve şiddetli soğuklarda muhtelif silahlarla atış, soğuk hava koşullarına karşı oryantasyon konularında eğitim alıyor. Verilen zorlu eğitimden sonra komando adayları, eğitimin son bölümünde sıfırın altında 20 dereceye varan soğukta 2 metreyi bulan derin karda komando tatbikatını gerçekleştirdi. Eğirdir Dağ Komando Okulu Komutanı Albay Ferat Vural, ihtisas kursunun ilk safhasında 4 hafta süreyle tatbikatın icra edildiğini söyleyerek "Kursiyerlerimiz 4 haftalık temel eğitim devresinden geçmeyi müteakip, safhanın sonunda icra edilen tatbikatla komando olabilmenin hazzını ve başarmanın gururunu yaşama fırsatını elde etmiştir" ifadesini kullandı.

BORA-12 İLE NİŞAN ALIYORLAR
Mili keskin nişancı tüfeği JMK Bora-12 Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'ndaki (JÖAK) keskin nişancılar tarafından kullanılmaya başlandı. JÖAK timlerinin eğitim ve atışlarında kullandıkları tüfekler, özel kurtarma operasyonlarında da tiklerin vazgeçilmezi olacak. Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı'ndaki eğitimlerde zorlu eğitimlerden geçen keskin nişancılar, rehine kurtarmaya yönelik özel atışlar için de eğitiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engel tanımıyorlar!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN