Türkiye'nin en iyi haber sitesi

RTÜK'te CHP'li üye oyunu

RTÜK'ü "AK Parti'nin sopası" olmakla suçlayan kurumun CHP'li üyesi Ali Öztunç, ATV ve TRT için sansür içerikli rapor talep etmiş

Giriş Tarihi: 17.3.2014
RTÜK'ü 'AK Parti'nin sopası' olmakla suçlayan kurumun CHP kontenjanlı üyesi Ali Öztunç'un, ATV ve TRT için sansür talimatları geçtiği ortaya çıktı. RADYO ve Televizyon Üst Kurulu'nun (RTÜK) CHP kontenjanından seçilen Üst Kurul üyeleri Süleyman Öztunç ve Demirkan'ın, RTÜK uzmanlarına yazdıkları dilekçelerle, söz konusu kanallarda Başbakan Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarının yayınlanmasından ana haber bültenlerine, yarışma programlarına ve grup toplantılarının yayınlanmalarına yönelik pek çok konuda rapor talebinde bulundu.

BAŞBAKAN'A DA SANSÜR İSTEDİ
Üye Ali Öztunç, 7 Mart tarihli dilekçesiyle Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Haliç Metro Köprüsü açılışında yaptığı konuşmayı "düzeysiz, kaba ve argo" olarak nitelendirerek, bunu yayınlayan kanallar için inceleme talep etti. Gezi parkı eylemleri sırasında yakılan Türk bayrağının görüntülerini veren TRT için de rapor yazılmasını talep eden Öztunç, yasadışı dinlemeleri yayınlamadığı için de kanal hakkında rapor yazılmasını talep etti. Ali Öztunç, Süleyman Demirkan ve Ahmet Yıldırım tarafından kurul başkanlığına yazılan dilekçede ise, sadece seçim dönemleri değil, tüm dönemlerde TV kanallarının siyasi partilerle ilgili yaptığı yayınların ve ayırdıkları sürenin tespit edilmesi için arşivlenmesi talep ediliyor. Yine Ali Öztunç tarafından verilen dilekçede, bu sefer ATV'de yayınlanan Müge Anlı programında cinayeti itiraf eden bir kadının polis tarafından gözaltına alınması sürecinde "katil" gibi gösterildiği ifade edilerek inceleme isteniyor. Uzmanlar, yine ihlal olmadığı kanaatine varıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
RTÜK'te CHP'li üye oyunu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN