Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Menderes'e yapılanı bana da yapıyorlar

Adnan Menderes'in memleketi Aydın'da konuşan Erdoğan, DP liderine kurulan tuzakların şimdi kendisi ve partisine kurulduğunu söyledi. Erdoğan "Bunların hesabını 30 Mart'ta soracağız" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan dün Adnan Menderes'in memleketi Aydın ile Kahramanmaraş'ta konuştu. Erdoğan şu mesajları verdi:
TIPATIP AYNISINI YAPIYORLAR: Merhum Menderes'e, Demokrat Parti'ye ne yapıldıysa, hangi oyunlar oynandıysa, hangi tuzaklar kurulduysa, şu anda bire bir, tıpatıp aynı oyunlar tezgâhlanıyor, aynı tuzaklar kuruluyor. 27 Mayıs öncesinde yapılanların aynısı bugün de yapılmak isteniyor. O gün Menderes'e diktatör dediler, şimdi bana diyorlar. Menderes'e hürriyet düşmanı dediler, bugün aynısını bana söylüyorlar. Menderes'e gençleri öldürüyor dediler, aynısını bana söylüyorlar. Hatta Menderes'e 'kıyma makinelerinden geçirip, cesetlerini saklıyor' dediler. Menderes'e en alçakça yolsuzluk iftiralarını attılar. Aynısını şu anda bana yapıyorlar. Kim, CHP'nin başındaki Kılıçdaroğlu ve avanesi. 30 Mart'ta bunlara hesabı sormayacak mıyız?
CENAZELERİ KALDIRIYOR: 27 Mayıs müdahalesinden hemen sonra, 10 Haziran'da darbeciler 5 kişi için bir cenaze töreni düzenledi. Bugünkü CHP'nin düzenlediği törenler gibi. O da düzenliyor ya. Yeter ki bir kişi öldürülsün veya ölsün, onun cenazesini kaldırma görevini Kılıçdaroğlu üstlendi. O 5 kişinin bedenleri, cesetleri üzerinden günlerce kara propaganda yaptılar, Menderes'i karalamak için kullandılar. Çok büyük törenlerle 5 kişiyi Anıtkabir'e defnettiler. 1980 sonrasında, oradan kemiklerini çıkarıp ailelerine verdiler. Ne o olayı, ne o 5 kişiyi kimse hatırlamıyor. Maalesef kullanıldılar, ardından unutuldular, sonra bir torba içinde kemikleri ailelere verildi. CHP bu, zihniyet bu.
BANA NİYE POSTER SALIYORSUN?: Gelirken birileri bana Atatürk'ün posterini salladı. Bana niye Atatürk'ün posterini sallıyorsun ki... Bu büyük bir ihtimalle CHP'li. Siz Gazi Mustafa Kemal öldükten sonra paraların üzerinden Atatürk'ün resmini kaldırıp oraya İnönü'nün resmini koyan, devlet dairelerinden Atatürk'ün posterini kaldırıp oraya İnönü'nün resmini koyan partisiniz. Sizin geçmişiniz kirli. Şu anda da Pensilvanya'nın yörüngesine girdiniz, onunla beraber işi götürüyorsunuz.
BU YAPIYI TASFİYE EDECEĞİZ: Bunlar sahtekâr. Bir tanesi de paralel yapının desteklediği bir gazete. Bu gazeteler haber yapıyor. Haber de benim oğluma, yavruma hiç ilgisi, alakası olmayan bir avukat uydurmuşlar. Ondan sonra bir sitede evi olduğuna dair bir haber yapmışlar. Hemen davayı anında açtık. Bunlarda iftira, bunlarda yalan, bunlarda takiyye var.
'BAŞÖRTÜSÜ FÜRUATIR' DEDİ: Sütçü İmam, 'benim bacımın örtüsüne dokunamazsın' derken bu Pensilvanya çıktı 'başörtüsü füruattır' diyebildi. Kapınıza gelen bazı ablalar olursa onlara, 'Partinizi kurun da öyle gelin' deyin.
MÜNZEVİ DEĞİL DÜNYEVİ: Ananas gönderen, ihale dağıtan casusluk yapan, özel hayatı araştıran, tehdit ve şantaj peşinde koşan, holdingler, bankalar kuran kişi münvezi olamaz, münzevi değildir. Bu kişi, dibine kadar dünyaya batmış bir dünyevidir.
GENÇLER ÖLMESİN: Biz Türkiye'de hiçbir şekilde yeni acılar yaşansın istemiyoruz. Ne bahaneyle olursa olsun gençlerin ölmesini veya öldürmesini asla istemiyoruz. Annelerin, babaların üzülmesini, yüreklerin yanmasını asla istemiyoruz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Menderes'e yapılanı bana da yapıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN