Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan o ile müjdeyi verdi

Giriş Tarihi: 21.3.2014 11:14 Güncelleme Tarihi: 21.3.2014 11:55
Başbakan Erdoğan partisinin Artvin mitinginde konuştu. Başbakan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Artvin'e gelirken bir şey dikkatimi çekti. Şu Çoruh nehrinin kenarında vahşi bir görüntü var. Bu CHP'liler geziciler hani çevreciydi. Bizler modern çöp depolama sistemlerini kurduk, onlar hala çevreye çöp depolıyorlar.

Biz şu yaptığımız yatırımlar ile Artvin'i nereden nereye getirdiğimizi zaten görüyorsunuz.

Üniversiteyi kurduk. Şimdi burada Artvin'in evletlarıda okuyor şehir dışından gelen evlatlarımız da okuyor. YURTKUR binası bile onların akıllarına gelmiyordu. Onları bile biz yaptık.

Bizim iktidarımızdan önce öğrencilere verilen burs 45 liracıktı. Şimdi biz 300 lira veriyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

Büyük medeniyet yolunda, insan, demokrasi, şehir diyoruz. Lafla bunlar olmuyor.

Artvin'de inşallah süratle doğalgaza kavuşacak. Şu anda 72 ilimizde doğalgaz var, diğer 9 ilde bu nimetten süratle faydalanacak.

Pensilvanya'da bir zat var. Hocaefendi midir istihbarat şefi midir nedir bilmiyoruz. Ya sanane milletin ne konuştuğundan. Bu memleketi çok mu seviyorsun. Ne işin var orada. Çık gel buraya. Benim ülkemi oradan niye karıştırıyorsun. Neymiş tek ceketin cebine milyar dolarlar sığra mı? Nasıl yapıyorsun bunu?

Ah benim başörtülü kızlarım ne dertler çektiler. Üniversitelerin kapılarından çevrildiler. Kat sayı engeli getirdiler. İstediğin üniversiteye giremiyorsun. Kardeşlerim ne oldu sabrettik zafere koştuk. 4+4+4 ile Türkiye'nin önünü açtık. Başörtüsü sorunu çözdük, istediğin üniversiteye gidebiliyorsun. İşte birlik beraberlik budur.

İnşallah Artvin ile Rize arasında bir yere havaalanını yapacağız. Etüt çalışmalarını yapıyoruz.

Türkiye'nin büyümesini hazmedemeyenler var.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan o ile müjdeyi verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN