Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan geceyarısı telefonu

Giriş Tarihi: 25.3.2014 00:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2014 00:49
90 yaşındaki Mahmut Dede, internette en çok paylaşılanlar arasında yer alan videoda, Başbakan'a mektup yazdığını söylemişti. Erdoğan o dedeyi dün gece telefonla aradığını açıkladı.

Başbakan Erdoğan Ordu mitinginde o yaşlı amcayı aradığını ve dua istediğini açıkladı.

İşte Başbakan Erdoğan'ın o açıklaması:

"Ve alaykümselam...Çok güzel dualar ediyor. Gözleri görmüyor ama, Allah ondan razı olsun. Kızlarım dedi ki 'baba böyle bir şey var.' Saat gece 12'yi 20 geçiyor. Dedim ki arayacağım. Dediler ki 'bu saatten aranır mı, yaşlı amca şimdi yatmıştır.'

Dedim 'yok, ben arayacağım. Madem ki o bana böyle dualar ediyor, ben onu bu saatte aradığımda o kalkar' dedim. 12'yi 20 geçe aradım.

90 yaşında, her şeyi görmüş, ruhen, gönülden görmüş. 5 yavrusu var; bir erkek dört kız...'Nireden nireye' diyor. Ben diyorum ya, baktım o da aynısını söylüyor. Ordulu, Fatsa Kabakdağ Köyü'nden Mahmut Eraslan amca...Aradım, hal hatırını sordum; tabii bana hayır dualarını yaptı, ondan sonra yengemle de biraz konuştum. Ondan da hayır dualarını aldık.

Rabbim kendilerinden razı olsun, şifalar versin, uzun ömürler nasip etsin.

PENSİLVANYA'DAN BİRİLERİ BİZE BEDDUA EDİYOR AMA MAHMUT AMCA GİBİ MİLYONLAR DA BİZE DUA EDİYOR

İşte birileri bize Pensilvanya'dan bize beddua ediyor, ama Mahmut amca gibi milyonlar da bize dua ediyor. Ben Mahmut amcayı bugüne kadar görmedim, o da beni görmedi ama gönüller konuşuyor gönüller. Myanmar'dan, Libya'dan, Mısır'dan, Sudan'dan, Suriye'den, Mekke'den, Medine'den, Afganistan'dan dualar var. Ey Pensilvanya, senin bedduaların bize gelmez, bize o dualar gelir. Bizim meselemiz millet, bayrak, vatan meselesi...Biz sizlere efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bizim farkımız bu...."

İŞTE İNTERNETTE YAYILAN O VİDEO


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan geceyarısı telefonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN