Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mazlumoğlu Ailesi: Sadi Hoca'yı Gülen ihbar etti

Giriş Tarihi: 25.3.2014

Başbakan Tayyip Erdoğan Erzurum mitinginde Fethullah Gülen'in kendi hocası Sadi Mazlumoğlu'nu ihbar ederek tutuklanmasına neden olduğunu açıkladıktan sonra Zaman gazetesinin yalanlama çabaları boşa çıktı.

Zaman'ın Erzurumlu alim Alvarlı Efe'nin torunlarından Sadi Mazlumoğlu'nun eşine dayandırarak yaptığı haberi bizzat Mükerrem Mazlumoğlu yalanladı. Mazlumoğlu, Zaman'da çıkan haberdeki röportajın kendisine ait olmadığını belirterek, "İftirayı, yalanı yulanı katmasınlar. Benim söylediğim hiçbir şey yok" dedi. Sadi Mazlumoğlu'nun kardeşi Nakip Mazlumoğlu da ağabeyinin Gülen'in şikâyeti üzerine tutuklandığını açıklayıp o gün yaşananları anlattı. Mazlumoğlu, "Ağabeyime olan hadise, Fethullah efendinin o günkü tutumu onun gençliğine mi mal edilir yoksa zihniyetine mi kafa yapısına mı? 'Ne etmiş?' Gürcü Kapı Karakolu vardı. Şikâyet etmiş. Demiş ki 'Hoca Atatürk'ün aleyhinde konuşuyor. Tabii polis gelip medreseden alıp götürmüştü" dedi.

"ERDOĞAN TÜRKİYE'NİN BAŞBAKANI"

Başbakan Erdoğan'ın Erzurum mitinginde dile getirdiği konuyla ilgili Zaman gazetesi, Sadi Mazlumoğlu'nun eşi Mükerrem Mazlumoğlu'nun ağzından Erdoğan'ı yalanlayan bir habere imza atmıştı. Mükerrem Mazlumoğlu "Doğru değil verdikleri. Ben kimseyi görmedim, kimseye bir şey söylemedim, söylemem de. Yazan yalan söylemiş. Ben hastanedeydim zaten. Cuma günü çıktım" diye konuştu. Erdoğan'ın Türkiye'nin Başbakanı olduğunu söyleyen Mazlumoğlu, "Türkiye'yi idare ediyor. O da benim evladım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mazlumoğlu Ailesi: Sadi Hoca'yı Gülen ihbar etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN