Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Suriye'nin sözcüsü gibiler"

Giriş Tarihi: 25.3.2014
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Konya'da yaptığı açıklamada, "Olayın seyri çok açıktır. Suriye uçağı, sınırımızı 1 kilometre derinliğinde ihlal etmiştir. Bu konuda elimizde çok güçlü deliller var, zaten Genelkurmay Başkanlığımızca tüm çalışmalar da yapıldı" dedi.

'BU VATANA İHANETTİR'

Olayı seçim bağlantılı yorumlayanları sert bir dille eleştiren Davutoğlu, "Bazı muhalefet sözcüleri ve yayın organları, 'seçim yaklaştığı için hükümet bunu bilerek yaptı' diyor. Allah aşkına bu nasıl bir izansızlıktır. Suriye rejiminin diliyle konuşuyorlar. Sanki Suriye rejiminin sözcüsü konuşuyor. Böyle günlerde milletimizin tek bir vücut olması lazım. Seçimlerle ilgili hiçbir kaygı yokken, açık bir şekilde elimizde bütün verilerle sınır ihlali yapılmışken, bu olayları seçimle irtibatlandırmak, basiretsizlik ve art niyetliliktir. Biraz daha ileri gidersem, bunu vatana sadakatle uzlaştırmak mümkün değildir ve ihanettir" dedi.

TÜRBE İÇİN KRİZ MASASI

Davutoğlu, Suriye'deki Süleyman Şah Saygı Karakolu için kriz masası kurulduğunu açıkladı. Türbedeki Türk bayrağının indirildiği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu belirten Davutoğlu şöyle konuştu: "Türkiye topraklarına herhangi bir yanlış yaklaşım veya müdahale, cevabını görür ve oradaki Mehmetçiklerimizin güvenliği, bizim için 75 milyon vatandaşımızın güvenliğidir. O bakımdan her türlü tedbir alınmıştır"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Suriye'nin sözcüsü gibiler"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN