Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu fotoğraf Pensilvanya'da bile yok

Fethullah Gülen, montajdan sonra yazıişlerine girdi! Abone gazetesi ile ABD arasına paralel hat çekti! Provaları tek tek inceleyen Hoca'nın onayından sonra gazetenin baskıya girdiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 26.3.2014 12:02 Güncelleme Tarihi: 26.3.2014 12:27
"Herkes konuştu, o sustu" diye günlerce reklamı yapılan Fethullah Gülen röportajı fos çıktı. Can alıcı konuların neden sorulamadığını ise Takvim bu fotoğrafla ortaya çıkardı.

"Bir tek ceketim var" diyen Hoca'nın, döner koltuğa serdiği bizon derisinden bir postunun da olduğu ortaya çıktı!

Paralel devletin merkez üssü olan Pensilvanya yine gündem yarattı! "Tek ceketim var" diyen Fethullah Gülen medyanın göbeğinde de yer aldı. Ceketine 50 milyar dolar sığdıran Gülen, gazetesini unutmadı! Gülen, geçtiğimiz hafta Türkiye'deki adamlarını ABD'nin Pensilvanya eyaletindeki malikanesine çağırdı. 5 günlük röportaj yaptırdı. Ancak mürit gazeteci, Türkiye'nin gündemiyle ilgili soruları bir türlü soramadı. Hoca da kendi sorularını kendisi hazırlayıp Türkçe Olimpiyatları'nı hatırlatan kelimeleri sıraladı.


SORMADI ADETA SORGULANDI

İşte Takvim o röportajın perde arkasını bir fotoğrafla ortaya çıkardı. Röportaj için ABD'ye giden gazeteci, postuna kurulan hocanın karşısında ayakta yer aldı. El pençe durup soru sormak yerine sorgulandı. Ve hocanın medya patronluğu bu fotoğraflarla bir kez daha kanıtlandı. İstanbul'da hazırlanan gazetenin baskıdan önce e-mail olarak Gülen'e yollandığı ortaya çıktı. Pensilvanya'da sayfa provalarını inceleyen hocanın onayından sonra gazetenin baskıya girdiği öğrenildi.
DİYANET: FİTNECİ, VİCDANSIZ

Bu arada Diyanet İşleri Başkanlığı dün sıcak gündeme bomba gibi düşen on beş maddelik bir açıklama yaptı. Açıklamada doğrudan isim verilmeden Gülen örgütünün yürüttüğü faaliyetlerin dine, topluma ve ülke güvenliğine zarar veren yönleri anlatıldı. Mahremiyetin ihlal edildiğine işaret edilen açıklamada "İnsaf, vicdan ve adalet ölçüleri göz ardı ediliyor. Yalana ve iftiraya başvuruluyor" denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Mahremiyetin ihlali; insaf, vicdan ve adalet ölçülerinin göz ardı edilmesi; her ne suretle olursa olsun, yalana, iftiraya ve tecessüse başvurulması, dinin yüksek değerlerinin hafife alınması dini ve milli varlığımızı tehlikeye sokar."

Takvim, gazetecinin duruşunu vücut dili uzmanlarına yorumlattı:

- Patronun tam gözlerinin içine bakıyor.

- Korkusunu gizlemek için gülümsemeye çalışıyor.

- Yüzündeki burukluk, az önce sert sözler işittiğinin kanıtı...

- Elinde kalem-kağıt olmasa hazırola geçecek.

- Vücut dik, göğüs ileri baş geri, esas duruş!

- Topuk selamına dikkat...

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu fotoğraf Pensilvanya'da bile yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN